Haftanın Kazananı Türk Lirası Oldu

Haftanın son iş günü biterken geriye hafta boyunca hangi para ve değer biriminin ne kadar kazandırıp kaybettirdiği sorusunun cevabı kaldı. Rahip davasının ardından ABD ile ilişkilerde yakalanan frekans, uzun bir zaman sonra liranın tekrar değer kazanmasını sağladı. Haftanın kazananı Türk lirası oldu. Türk lirası karşısında haftanın en çok kaybettireni gram altın oldu. Onu sırasıyla sterlin, euro ve dolar izledi. Brent petrol ise, değerini korudu.

Haftayı 5,74 ile açan dolar, 5.63 ile kapadı. Euro 6,64 ile açtığı haftayı 6,46 ile kapamış oldu. 7,73 ile haftayı açan sterlin, 7.36 seviyesini görerek haftayı kapadı. Gram altın pazartesi günü, yani haftanın açılış gününde 232,37 TL idi. Gram altın kapanışta 218,94’ü gördü. Son olarak brent petrol 80,53 ile açtığı haftayı 79,33 ile kapadı.

Haftanın açılışında 1000 TL’si olan biri bu parayı dolara yatırsaydı, bugün 965 TL’si olacaktı. Aynı parayı euroya yatırsaydı 962 TL’si olacaktı. Şayet sterline yatırsaydı, yatırımı biraz daha değer kaybederek 957 TL’ye inecekti. Aynı parayla gram altın alınsaydı tıpkı sterlin gibi 957 TL değerine düşecekti.

Dolardan altına, BIST’ten Dow Jones’a diğer bütün yatırım araçlarının performansı ile ilgili bilgilere ulaşmak için QNB Finansinvest‘i takip edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

Şu HTML etkiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>