Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği

Banka genel müdürlüğüne yazılacak hesap kapatma dilekçe örneğini gördükten sonra, şimdi de banka şubelerine yapılacak hesap kapama başvuruları için kullanılacak dilekçe örneğine bakalım:

Akbank Ankara Şubesi’ne;

Şubenizde bulunan 8264355 numaralı banka hesabımın kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Can Balkan

İmza

26 Nisan 2014

TC Kimlik: 12345678912

Adres: Atatürk Cd. İnönü Sk. Bayar Apt. No:19 D:23 Çankaya – Ankara

Cep Tel: 0 532 213 45 67

Yukarda verdiğim banka hesap kapama dilekçe örneklerini, banka adı, şube adı, hesap numarası, ad, TC kimlik numara, adres ve telefon numarası kısımlarına kendinize ait bilgiler ile düzenleyerek istersen bilgisayardan aldığınız çıktıya ya da el yazınızla beyaz bir dosya kağıdına yazıp, isminizin altına imzanızı atarak, banka hesap kapama başvurunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu dilekçelerle bankaların genel müdürlüğüne veya ilgili şubesine başvurduğunuzda, banka hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Böylelikle, hesap işletim ücreti gibi masraflara da katlanmamış olursunuz. Daha önce de belirttiğim gibi, bankalarda aktif halde bulunmayan ya da hareketsiz olan hesaplarınızı muhakkak kapatın.

1 2
Comments
 1. Aynur Öngel

  Merhaba Can Bey,

  Faydalı bilgiler için teşekkürler. Bir şey sormak istiyorum; hesap nosunu hatırlamadığım banka hesaplarım için şöyle bir yöntem uygulasam mantıklı mı acaba;
  Yapı kredi bankası genel Müdürlüğü’ne deyip, Kahramanmaraş şubelerinde bulunan ve hareketsiz olan tüm mevduat hesaplarımın kapatılması için gereğinin yapılmasını arz ederim. deyip TC ve iletişim bilgilerimizi yazıp imzalayıp fax çeksek gene de kapatırlar mı? yoksa hesap nosunu söylemedik diye çamura yatarlar mı bu bankalar?
  acil dönebilirseniz sevinirim.

  şimdiden çok teşekkürler

  aynur

  • Can Balkan

   Aynur Hanım,
   Yapı Kredi’ye “Bankanızda bulunan adıma kayıtlı tüm hesapların kapatılması için gereğinin yapılmasını arz ederim” şeklinde bir dilekçe yazıp kimlik bilgilerinizi iletirseniz, hesaplarınızı kapatacaklardır. Problem olmaz. Kolay gelsin.

 2. Aynur Öngel

  Teşekkürler Can Bey,
  bir arkadaş, hesabında 1 kuruş bile varsa onun için dekont imzalaman gerekir, bu yüzden de şubeye gidip işlem yapman gerekir dedi. doğru mudur?

  • Can Balkan

   Aynur Hanım, evet hesabınızda para varken, kapatma işlemi gerçekleşmez. Ama hesabınızda kalan tutarın kullandığınız bir hesaba transferi için ayrıca dilekçe verebilirsiniz. Hesabınız sıfırlandıktan sonra kapama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 3. Hasan YEDİKARDEŞ

  Merhaba ben uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli oldum o zamanlar çeşitli bankalardan kartlar verildi hangi banka kim ne zaman verdi hatırlamıyorum sadece şu anda İş bankası Ingbank ve Finansbank ta kredi kartlarım var ve kullanıyorum problem yok diğer hatırlamadığım bankalarla ilgili zamanında kartlarım vardı ne yapmam gerekir. Denizbank, Halkbank, Yapıkredi bankası, Garanti bank gibi bankalardan kredi vermek için telefonuma mesaj geliyor bu bankalarda mutlaka o zamanlar maaş hesabım olmuştur şu anda hangi bankada ne durumda bilmiyorum ne yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder Saygılar sunarım Kolay Gelsin

  • Can Balkan

   Hasan Bey,
   En doğru çözüm kafanızda soru işareti bırakan bankaların genel müdürlüklerine hitaben hesaplarınızın kapatılmasına ilişkin bir dilekçe yazmak veyahut ilgili bankaların çağrı merkezlerini arayıp, hesabınız olup olmadığını sormak var ise hesap kapatma emri vermek. Kolay gelsin.

 4. Erol

  Okul ödemesi olarak açılan kredili mevduat hesabını zamanından önce kapatmak istiyırum. Banka kabul etmiyor. Ne yapmalıyım?

  • Can Balkan

   Muhtemelen okul ile bankanin yaptigi anlasma neticesinde okul odemelerinin aksamamasi amaciyla kredili mevduat hesabi acilmasi sozlesme ile mecburi birakilmistir. Ya sozlemeyi degistireceksiniz, ya okulu birakacaksiniz, ya da mahkemeye gideceksiniz.

 5. Zeynep bahtiyar

  Garanti Bankası’ndan çekmiş olduğum konut kredisisini erken kapama yaptım genel müdürlükte kaç günde gelir merak ediyorum

  • Can Balkan

   En geç 1 hafta içerisinde talebinizin sonuçlandırılması gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.