Ne Kolay Kredi nedir? Nasıl Alınır?

İnternetten kredi kullandıran bankaların arasına bu hafta Aktif Bank da katıldı. ”Ne Kolay kredi” diyerek duyurdukları ve nkolaykredi.com.tr adresi üzerinden başvuruların yapıldığı kredinin değerlendirmesini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle, ”Ne Kolay Kredi nedir?”, ”En kolay kredi nedir?”, ”Nkolay kredi nedir?” sorularının cevaplarını verelim.

Ne kolay kredi, Aktif Bank’ın internet üzerinden başvuru aldığı ve sözleşmelerin kurye aracılığıyla adresinizde imzalandığı kredi ürününün adıdır.

Ne kolay kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ne kolay kredi başvurusu yapmak için nkolaykredi.com.tr adresindeki kısa başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Ne kolay kredi nasıl alınır?

Ne kolay kredi almak için, nkolaykredi.com.tr adresi üzerinden kısa bavuru formunu doldurduktan sonra, sözleşmeleri onaylamanız gerekmektedir. Sözleşme onayını yaptıktan sonra, bankanın kuryesi sizi adresinizde ziyaret edecek ve sözleşmelerin ıslak imzalı kopyaları tamamlanacaktır. Sözleşmeler imzalandıktan sonra da paranız aynı gün hesabınıza yatacaktır.

Aktif Bank ne kolay kredi

Buraya kadar anlattıklarımız, Türkiye’de ilk olarak BankPozitif’in başlattığı ve başvurunun internet üzerinden yapıldığı, başvuru evraklarının ve kredi sözleşmelerinin ise kurye aracılığıyla istenilen adreste imzalandığı kredi ürünlerinden biri gibi görünüyor. Buna ilave olarak Aktif Bank ne kolay kredi ürünün bir diğer farklılığı ise kredi notu düşüklere de kredi imkanı sunması. Lakin, ekşisözlük’te yer alan ne kolay kredi yorumlarını okuduğum kadarıyla kredi notu kötü olanlara da olumsuz yanıt veriyormuş. Diyelim ki kredi puanınız kötü ve ne kolay kredi başvurusu yaptınız ve kredi almaya hak kazandınız. Aktif Bank bu ürünü, ”Tanışma Kredisi” olarak sunuyor ve aylık %3.39 faiz oranıyla yani yıllık %60 faiz ile veriyor. Şu an için Türkiye’de ortalama aylık kredi faizleri %1.20 iken neredeyse 3 katı faiz ile kredi kullandırıyor Aktif Bank.

Tanışma Kredisi Faizi

Yukarıdaki ekran görüntüsü, nkolaykredi.com.tr adresinden 25 Aralık 2016 tarihinde alınmıştır.

Gelgelelim Ne Kolay Kredi faizlerine.

nkolaykredi.com.tr adresinde yer alan bilgilere göre, Ne Kolay Kredi’nin aylık faizi %1.79, yıllık faiz oranı ise 12 aylık kredi için %30. Yani 2 bin liralık Ne Kolay Kredi aldığınızda, bir yılın sonunda 600 lira faiz ödeyeceksiniz. Bir de ilave olarak binde 5 oranında kredi tahsis ücreti alınmakta.

Ne kolay kredi faizleri

Ne Kolay Kredi ile ilgili olarak buraya kadar anlattığımız bilgileri özetlersek; Ne Kolay Kredi, Aktif Bank tarafından sunulan ve internet üzerinden yapılan başvuru sonrası banka şubesine gitmenize gerek kalmadan kredi evraklarının adresinize geldiği ve sözleşme imzalandıktan sonra paranızın anında hesaba geçtiği bir kredi ürünüdür. Ne Kolay Kredi faizleri, piyasa ortalamasının üzerindedir. Bununla birlikte özellkle ”Tanışma Kredisi” olarak sunulan ve kredi notu düşüklere sağladıkları bir kredi olarak sundukları ürünün yıllık efektif faizi ise %60’ı bulmaktadır. Siz değerli okuyucularımıza tavsiyem, Merkez Bankacı borçlanma faizinin %8 olduğu bir ülkede,yıllık %60 ile sunulan bir krediden uzak durun. Kredi notunuz düşükse kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Burayı tıklayarak bizlere de bu sorularınızı sorabilirsiniz.

Ne Kolay Kredi başvurusu, Ne Kolay Kredi yorumları ve Ne Kolay Kredi faizleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ne Kolay Kredi ile ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Comments
 1. dilek

  Ben üniversite ogrencisiyim ve karşılıksız burs alıyorum.bir arkadaşım için bu krediyi almayı düşünüyorum. eğer bu krediyi alırsam bursum kesilir mi

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Sanmıyorum ama bursunuzun koşullarını da bilmiyorum. Neticede ev araba almıyorsunuz, kredi alıyorsunuz. Paraya ihtiyacınız var ki borç alıyorsunuz. Bursunuza etkisi olacağını sanmam.

 2. Alev

  Emekliyim.bir başka bankada kredim var.odemeleri düzenli ancak kredi kartından yeni takibe girdim.toparlamak ve kredi notunu yükseltmek için tanışma kredisi çekebilir miyim.

  • Can Balkan

   Takipte krediniz varsa veya yakın zamanda kapanmışsa, bir süre yeni kredi veya kredi kartı almanız pek mümkün değildir.

 3. Ünsal Köksal

  Merhaba ben bir kaç gün önce bankaya tüketici kredisi çekmek için başvurdum babka ön onay verdi gelir belgesi ve imza sirküleri istedi bunları goturdugumde kredi onaylanirmi? Bankada kendi çalıştığım banka.

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Ön onayın bir garantisi yoktur. Gelir belgenizi gördükten sonra değerlendirme yaparlar. Beyan ettiğiniz gelir ile belgelediğiniz gelir aynıysa krediniz çıkar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.