Western Union Online Para Alma

Western Union, 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve uluslararası para alıp göndermeyi sağlayan bir servistir. Ülkemizde de 10 binden fazla acentesi bulunan Western Union, bir çok banka ile de anlaşmalıdır. Western Union’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu bankaları görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Western Union ile size gönderilen parayı almak için illa bir banka şubesine veya Western Union acentesine gitmenize gerek yok. Eğer Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi veya Şekerbank müşterisiyseniz ve internet bakacılığı kullanıyorsanız, Western Union ile size gödnerilen parayı online olarak alabilirsiniz.

Western Union online para almak işlemi nasıl yapılır?

Western Union online para işlemini anlatmak için Garanti Bankası’ndan örnek vereceğiz. Garanti Bankası’nın internet bankacılığına girdikten sonra, Para Transferi sekmesinden Western Union tıklayıp, buradan Para Alımı seçmeniz gerekmektedir.

western union internetten para alma

İnternet bankacılığından Para Transferi > Western Uninon > Para Alımı sekmelerini sırayla seçtiğimizde, karşımıza Western Union para transferine ilişkin bilgileri girmemiz gereken bir ekran çıkacak. Bu ekranda 4 adımdan oluşan bilgi girişi tamamlandıktan sonra, girdiğiniz bilgiler doğru ise işlem tamamlanacak ve Western Union ile size gödnerilen para doğrudan banka hesabınıza yatırılmış olacak.

western union online para alma

Bilgi giriş ekranında istenen bilgilere sırasıyla bir bakalım.

Western Union online para almanın ilk adımında göndericiye ve gönderilen tutara ilişkin bilgileri girmemiz gerekiyor.

MTCN – Western Union aracılığıyla size para gönderen kişinin bu numarayı size vermesi gerekmektedir. Money Transfer Contol Number ya da Para Transferi Kontrol Numarası olarak bilinen MTCN, Western Union’da yapılan her işlemden sonra göndericiye bildirilir. Göndericinin de bu bilgiyi alıcı ile paylaşması gerekmektedir.

Gönderen Ülke – Western Union ile size para gönderen kişinin, işlemi hangi ülkeden yaptığını da bildirmesi gerekir. Siz de bu bilgiyi ekrana yazmalısınız.

Gönderen Adı-Soyadı – Size parayı gönderen kişinin adı ve soyadını da eksiksiz bir şekilde yazmanız beklenir. Eğer 3 ismi varsa, veya herhangi bir kısaltma kullanmışsa, göndericinin formda belirttiğ şekilde siz de bu ekranda belirtmelisiniz.

Tutar – Size gönderilen paranın tutarını yazıp, para birimini seçmelisiniz.

İlk adımı tamamladıktan sonra, ikinci adımda paranın yatırılmasını istediğimiz hesabı seçmemiz gerekiyor. Söz gelimi size Kanada’dan 1000 Kanada Doları para gönderildiyse, siz bu tutarın TL hesabına yatmasını isteyebilirsiniz. Ancak bu tutar ilgili bankanın kurları ile çevrilecektir.

Western Union online para işlemi sırasında paranın yatması gereken hesabı seçtikten sonra, sizin iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bu adımı da tamamladıktan sonra 4. adımda işlemi onaylayabilirsiniz. Böylelikle Western Union online para alma işlemi tamamlanmış olur.

Western Union online para alma işlemi ile ilgili sorularınız aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.