Findeks Kredi Notu

Bankalar, kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı gibi ürünleri kullandırırken, müşterilerin kredi notlarına bakıyorlar. Türkiye’de şu anda kredi notu veren tek kurum Kredi Kayıt Bürosu. Bankaların ortaklığı ile kurulmuş olan KKB, yakın zamanda markalaşma yolunda adım atarak, Findeks Kredi Notu sistemini yarattı. Bu sistem ile birlikte kredi notu vermenin yanı sıra, tüketicilere kredi notu konusunda danışmanlık da yapmayı planlıyor.

Findeks Kredi Notu nedir?

Findeks Kredi Notu, tüketicilerin finansal karnesidir. Bu karnedeki başarınıza göre, bankalar size kredi verip vermemeye karar verirler. Findeks Kredi Notu’nda kredi skoru 1 ile 1900 arasında değişir. Notunuz ne kadar yüksekse, bankalardan gelirinizle doğru orantılı olarak kredi alma şansınız da o kadar yüksektir. Kredi notunun ne olduğuna ilişkin detaylı bilgiyi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu sorgulama

Findeks Kredi Notu sorgulama için www.findeks.com adresine giriş yaparak, üye olmanız gerekmektedir. Sisteme üye olduktan sonra güncel kredi notunuzun yanı sıra, kredi limitlerinizi, borçlarınızı ve kredili ürünlerinizi öğrenebilirsiniz. Bunların yanı sıra kredi risk raporunuzu alabilir ve bankalara olan borçlarınızı ve limitlerinizi de öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu nasıl oluşur?

Daha önce şu başlıkta anlattığım şekilde, kredi ödeme alışkanlıklarınız, mevcut borç durumunuz, yeni kredi arayışınız ve kredi kullanım yoğunluğunuz Findeks Kredi Notu’nu oluşturan faktörlerdir.

Devamını okumak için aşağıdaki sayfa numaralarına tıklayınız.

1 2
Comments
 1. mehmet

  Can bey meraba 4 ay once kredi karti aldim 4.500 limitli odemelerim duzenli guncel net puanim 1.236 ve 25.000 lira kredi cekmek istiyorum maasim 3.000 lira ve kredi karimida maasimin yattigi bankadan aldim su an basvuru yapsam 3.000 maas yazim ve kredi notum 1.236 bu sartlarda ne kadar kredi alabilrim tesekkurler….

  • Can Balkan

   Merhaba, 25 bin lira krediyi sorunsuz alabileceğinizi düşünüyorum.

 2. ÇAĞLAR BGDS

  iyi günler geçmişte 2 sene önce vodofone tarafından icralık olup borcu hemen kapattım sicilime işler mi ?

  • Can Balkan

   Finans kurumu dışındaki borçlarınız kredi sicilinizi etkilemez.

 3. ÇAĞLAR BGDS

  can bey bir sorum daha olacak size ben kredi çekmek için 2 ay önce bankaya başvurdum kredi notum 1050 yetersiz olduğu için reddedildi kredi notumu yükseltmem gerektiği söylendi. Bu başvurudan 2 ay geçti ve bu geçen aylar içerisinde faturam dahil tüm kredi kartlarımın dönem borcunu hesap kesim tarihinden 1 gün sonra yatırdım son ödeme gününe yaklaşmadan size sorum şu banka 1300 puanlara gelmesi lazım dedi sizce can bey benim bu puana ulaşmam için ne kadar beklemem lazım birde kredi çekmemize engel olan şeyler nelerdir

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Kredi notu düzenli ödemenin yanı sıra risklerinize göre de belirlenir. Diğer yorumlarınıza da yazdım. Açık kredileriniz ve kredi kartınız var. Bu durumda çekmek istediğiniz tutarı azaltın ya da biraz bekleyin.

 4. ÇAĞLAR BGDS

  can bey kyk ödemem 2 sene sonra başlıyacak bu da kredi çekmeme engel midir

  • Can Balkan

   Değildir.

 5. ÇAĞLAR BGDS

  Can bey risk durumumuz ödediğimiz ödemelere ve gecikmelere göre mı belirlenir yani odemelerimiz çok azalırsa risk durumu ortadan kalkar mı

Leave a Reply

Your email address will not be published.