Findeks Kredi Notu

Findeks Kredi Notu nasıl yükseltilir?

Findeks Kredi Notu’nuzu yükseltmek için ilk yapmanız gereken, kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemenizdir. Kullanmadığınız ve açık olan limitlerinizi kapatmanızın da Findeks Kredi Notu’nun yükseltilmesine yarar sağlayacağını düşünüyorum. Nisan ayında, kredi notumu 4 ay içerisinde nasıl yükselttiğime ilişkin bir yazı yayımlamıştım. Buraya tıklayarak okuyabilir, sorunuz olursa aşağıda yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Findeks Risk Raporu nasıl alınır?

www.findeks.com adresine üye olduktan sonra, 7.5 TL karşılığında risk raporu alabilir ve borçlarınıza ilişkin detayları görebilirsiniz.

KKB’nin eski risk raporlarından farklı olarak, Findeks’te tarihi olarak notlarımızın değişimini bir grafik halinde görebiliyoruz. Buna ek olarak, özet halinde güncel not durumu, kredi limitleri, borçlar ve kredili ürün sayısı da özet olarak kullanıcılara şimdilik ücretsiz olarak sunuluyor.

Findeks Kredi Notu ile yurtdışındaki kredi bürolarının benzeri bir uygulamaya gitmiş olan Kredi Kayıt Bürosu, yakın zamanda uyarı, takip ve danışmanlık hizmetleri de sunacağa benziyor.

Peki sizin Findeks Kredi Notunuz kaç? www.findeks.com adresine ücretsiz üye olun ve notunuzu öğrendikten sonra, aşağıdaki yorum bölümü aracılığıyla bizlerle paylaşın.

Anasayfada kullanılan göresel, findeks.com adresinden alınmıştır.

1 2
Comments
 1. mehmet

  Can bey meraba 4 ay once kredi karti aldim 4.500 limitli odemelerim duzenli guncel net puanim 1.236 ve 25.000 lira kredi cekmek istiyorum maasim 3.000 lira ve kredi karimida maasimin yattigi bankadan aldim su an basvuru yapsam 3.000 maas yazim ve kredi notum 1.236 bu sartlarda ne kadar kredi alabilrim tesekkurler….

  • Can Balkan

   Merhaba, 25 bin lira krediyi sorunsuz alabileceğinizi düşünüyorum.

 2. ÇAĞLAR BGDS

  iyi günler geçmişte 2 sene önce vodofone tarafından icralık olup borcu hemen kapattım sicilime işler mi ?

  • Can Balkan

   Finans kurumu dışındaki borçlarınız kredi sicilinizi etkilemez.

 3. ÇAĞLAR BGDS

  can bey bir sorum daha olacak size ben kredi çekmek için 2 ay önce bankaya başvurdum kredi notum 1050 yetersiz olduğu için reddedildi kredi notumu yükseltmem gerektiği söylendi. Bu başvurudan 2 ay geçti ve bu geçen aylar içerisinde faturam dahil tüm kredi kartlarımın dönem borcunu hesap kesim tarihinden 1 gün sonra yatırdım son ödeme gününe yaklaşmadan size sorum şu banka 1300 puanlara gelmesi lazım dedi sizce can bey benim bu puana ulaşmam için ne kadar beklemem lazım birde kredi çekmemize engel olan şeyler nelerdir

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Kredi notu düzenli ödemenin yanı sıra risklerinize göre de belirlenir. Diğer yorumlarınıza da yazdım. Açık kredileriniz ve kredi kartınız var. Bu durumda çekmek istediğiniz tutarı azaltın ya da biraz bekleyin.

 4. ÇAĞLAR BGDS

  can bey kyk ödemem 2 sene sonra başlıyacak bu da kredi çekmeme engel midir

  • Can Balkan

   Değildir.

 5. ÇAĞLAR BGDS

  Can bey risk durumumuz ödediğimiz ödemelere ve gecikmelere göre mı belirlenir yani odemelerimiz çok azalırsa risk durumu ortadan kalkar mı

Leave a Reply

Your email address will not be published.