Ziraat Bankası Borç Birleştirme Kampanyası

Geçtiğimiz hafta içerisinde Ziraat Bankası, kredi kartı borçlularının borçlarını tek çatı altında birleştirmek ve yeniden yapılandırarak ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla bir kampanya duyurdu. Birleştiren İhtiyaç Kredisi adı verilen ürün ile tüketiciler ödemekte güçlük çektikleri kredi kartı borçlarını Ziraat Bankası’nın vereceği kredi ile kapatıp, uygun faiz imkanından yararlanma şansına eriştiler.

Ziraat Bankası borç kapama kampanyasının detayları neler?

Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi adını verdiği ürün ile 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla diğer bütün bankalarda bulunan gecikmedeki kredi kartı borçlarınızı kapatarak uygun faiz oranı ile kredi imkanı tanıyor. Takipteki borçların kapsam dışı olduğu Ziraat Bankası borç yapılandırma kampanyasında, faiz oranları ise 24 aya kadar vade için 1.10 iken, 24 ile 60 ay arası vadelerde ise 1.20 olarak uygulanıyor.

Kredi kullandırılıp, diğer bankalara olan kredi kartı borçları kapatıldıktan sonra bu kredi kartlarının iptal edilmesi de Ziraat Bankası borç birleştirme kredisinin şartları arasında. Dolayısıyla asıl amaç, kredi kartı borç sarmalına girmiş olan ve yalnızca asgarisini ödemekle yetinip faiz batağındaki tüketicileri bir nebze de olsa rahatlatmak.

Piyasadaki faiz oranlarının %2.5’lara dayandığı bir ortamda, Ziraat Bankası’nın kredi koşullarının çok uygun olduğunu söylemeliyiz. Ziraat Bankası kredi kartı borç kapama kampanyası kapsamında, diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı kapatmak şartıyla verilen Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nin faiz oranı 24 aya kadar %1.10 olarak uygulanırken, 24 aydan uzun vadeler içinse %1.20 olarak uygulanıyor.

Normalde ihtiyaç kredisi için en uzun vade 36 ay olarak uygulanırken, Ziraat Bankası borç kapatma kredisinde vade de uzatılarak, 60 aya kadar imkan tanınıyor. Dolayısıyla tüketicilere, diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı uygun faiz oranı ile birleştirip peyderpey ödeme şansı tanınmış oluyor.

Peki 1.10 faizli kredinin aylık ödemesi ne olur?

Ziraat Bankası borç kapama kredisinde 24 aya kadar vade için uygulanacak faiz oranı %1.10. Öncelikle bu faiz oranının piyasa şartlarının çok altında olduğunu söylemeliyiz. Kredi kartı borçlarını kapatmak isteyenler için önemli bir fırsat. %1.10 faiz oranı ile kullanılan kredinin aylık ödemelerine baktığımızda ise 24 ay vadeli 10 bin lira tutarında kredi için 1.10 faizli kredinin aylık ödemesinin 489 lira olduğunu görüyoruz. Tutar arttıkça aylık taksit ödemesi de artacaktır. Örneğin 24 ay vadeli 20 bin lira tutarında ve 1.10 faiz oranlı kredinin aylık ödemesi ise 978 lira olarak gerçekleşecektir. 24 ay vadeli ve %1.10 faiz oranlı değişik tutarlı kredilerin aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme miktarlarını görmek için aşağıdaki tablomuza göz atabilir, dilerseniz bize kapatmak istediğiniz toplam kredi kartı borcunu yorum bölümü aracılığıyla iletip aylık taksit miktarınızı da kolayca öğrenebilirsiniz.

1.10 faizli kredi hesaplama 24 ay

Ziraat Bankası borç kapama kredisini 24 aydan daha uzun vadeli kullanmak istediğinizde faiz oranı da aylık %1.20’ye yükseliyor. Peki 1.20 faiz oranı ile kullanılan kredinin aylık ödeme miktarı ne olur?

24 ay ile 60 ay arasında vade yapılan borç kapatma kredileri için Ziraat Bankası %1.20 aylık faiz uyguluyor. Ödenecek taksit miktarı ise kullanılan kredinin tutarına ve kredi vadesine göre değişiyor. Örneğin 30 bin lira kredi akrtı borcunuzu, Ziraat Bankası borç birleştirme kredisi çekerek kapatmak isterseniz, 36 ay vade için aylık 1,074 lira taksit öderken, 48 ay için ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 870 lira olacak. Öte yandan %1.20 faiz oranıyla 30 bin lira kredi çekip 60 ayda geri ödemek istediğiniz takdirde aylık kredi taksiti ise 750 lira olarak gerçekleşecektir.

1.20 faizli 50 bin lira çekildiğinde ödenecek taksit miktarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Sizin kapatmak istediğiniz kredi kartı borcu 25 bin lira ise uygun vadenin sırasında bulunan aylık taksit tutarını 2’ye bölebilirsiniz. Örneğin 1.20 faiz oranı ile 48 ay vadeli 25 bin lira tutarında kredi kartı borç kapatma kredisinin aylık taksit ödemesi 725 lira olacaktır.

1.20 faizli 50 bin lira kredi

Tabloda yer alan tutar veya vadelerden aylık ödemeniz gereken taksit miktarını hesaplayamazsanız, aşağıda yer alan yorum bölümüne çekmek istediğiniz tutarı ve vadesini yazarsanız, aylık ödemeniz gereken taksit tutarı mail adresinize gönderilecektir.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizlerle ve diğer okuyucularımızla aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Comments
 1. Kamil grozni

  Can bey uygun konu başlığına yazmıyorum sanırım kusura bakmayın.Kredi skorum baya dusuk.Ktedi kartımda bir aylık gecikme var kartı yapilandirmak istiyorum.Ziraat bankası şubeye gelmelisin diyor.Bu işlem için şubeye iki kez gitmek gerekir mi ? Önce başvuru sonra kredi gibi onaya gelme vs.Talebim sadece kredi kartı bakiyesinin taksitlendirilmesi .Bu talebin reddedilme durumu söz konusu olur mu?

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Bu işlem bir yapılandırma olduğu için evrak imzalamanız gerekecektir. Düzenli bir geliriniz varsa, reddedeceklerini sanmam. Şubeye gidip, görüşün.

Leave a Reply

Your email address will not be published.