Findeks Kredi Notu

Bankalar, kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı gibi ürünleri kullandırırken, müşterilerin kredi notlarına bakıyorlar. Türkiye’de şu anda kredi notu veren tek kurum Kredi Kayıt Bürosu. Bankaların ortaklığı ile kurulmuş olan KKB, yakın zamanda markalaşma yolunda adım atarak, Findeks Kredi Notu sistemini yarattı. Bu sistem ile birlikte kredi notu vermenin yanı sıra, tüketicilere kredi notu konusunda danışmanlık da yapmayı planlıyor.

Findeks Kredi Notu nedir?

Findeks Kredi Notu, tüketicilerin finansal karnesidir. Bu karnedeki başarınıza göre, bankalar size kredi verip vermemeye karar verirler. Findeks Kredi Notu’nda kredi skoru 1 ile 1900 arasında değişir. Notunuz ne kadar yüksekse, bankalardan gelirinizle doğru orantılı olarak kredi alma şansınız da o kadar yüksektir. Kredi notunun ne olduğuna ilişkin detaylı bilgiyi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu sorgulama

Findeks Kredi Notu sorgulama için www.findeks.com adresine giriş yaparak, üye olmanız gerekmektedir. Sisteme üye olduktan sonra güncel kredi notunuzun yanı sıra, kredi limitlerinizi, borçlarınızı ve kredili ürünlerinizi öğrenebilirsiniz. Bunların yanı sıra kredi risk raporunuzu alabilir ve bankalara olan borçlarınızı ve limitlerinizi de öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu nasıl oluşur?

Daha önce şu başlıkta anlattığım şekilde, kredi ödeme alışkanlıklarınız, mevcut borç durumunuz, yeni kredi arayışınız ve kredi kullanım yoğunluğunuz Findeks Kredi Notu’nu oluşturan faktörlerdir.

Devamını okumak için aşağıdaki sayfa numaralarına tıklayınız.

1 2
Comments
  1. mehmet

    Can bey meraba 4 ay once kredi karti aldim 4.500 limitli odemelerim duzenli guncel net puanim 1.236 ve 25.000 lira kredi cekmek istiyorum maasim 3.000 lira ve kredi karimida maasimin yattigi bankadan aldim su an basvuru yapsam 3.000 maas yazim ve kredi notum 1.236 bu sartlarda ne kadar kredi alabilrim tesekkurler….

    • Can Balkan

      Merhaba, 25 bin lira krediyi sorunsuz alabileceğinizi düşünüyorum.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

Şu HTML etkiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>