Enpara Şirketim faaliyete geçti

2012’nin son aylarında hayatımıza giren ve bugün 500 binden fazla kullanıcıya ulaşmış olan Enpara.com, artık bireysel müşterilerin yanı sıra şirketlere hizmet verecek. 2016 yılının son çeyreğinde faaliyete geçen Enpara.com Şirketim ile şirketler de EFT ve havale ücreti ödemeden, mevduatlarına faiz kazancı sağlayabilecekler.

Enpara Şirketim, büyük kurumsal firmalardan ziyade küçük ve orta ölçeklikteki işletmeleri hedef alan bir uygulama diyebiliriz. İnternet sitesi üzerinden kısa bir başvuru formunu doldurduktan sonra ofisinize gelen enpara.com yetkilisi ile başvuruyu tamamlayabiliyor ve Enpara Şirketim hizmetlerinden faydalanmaya başlayabiliyorsunuz. Peki Enpara Şirketim iyi mi?

Enpara Şirketim temel olarak 3 avantaj sunuyor.

1-) EFT-Havale ve Hesap İşletim Ücreti Ödeme!

Orta büyüklükteki bir şirket bile ay içinde en az 10 farklı ödeme yapıyor. Garanti Bankası’nda internet üzerinden yapılan bir EFT işleminin 4.40 lira olduğunu düşünürsek, Enpara Şirketim kullanıcıları ayda en az 44 lira yalnızca EFT ücretinden kâr edebilecek. Enpara Şirketim’de ilk 3 yıl boyunca EFT ve Havale işlemlerinden ücret alınmayacak.

Ücretsiz EFT ve Havale işlemlerine ek olarak, Enpara Şirketim hesapları için hesap işletim ücreti de alınmıyor. Kimi bankaların 100 lira civarında hesap işletim ücreti aldıklarını düşünürsek eğer küçük bir şirketseniz ve her kuruş sizin için değerliyse Enpara Şirketim‘i kesinlikle tavsiye ederim.

2-) Günlük Hesap ile Faiz Kazan!

Enpara Şirketim ile açacağınzı Günlük Hesap aracılığıyla hem şirketinizin günlük fatura, vergi veya SGK ödemelerini gerçekleştirebilir hem de kalan paraya faiz kazanabilirsiniz. Eğer çalışanlarınızın maaş ödemelerini de Enpara Şirketim aracılığıyla yaparsanız, kazanacağınız faiz oranı %1 daha artıyor.

3-) 30 Saniyede Müşteri Hizmetleri Temsilcisine Bağlan!

Enpara’yı severek kullanan birisi olarak galiba en beğendiğim özelliği bu diyebilirim. Müteri temsilcisi ile çok işim olmuyor ama ihtiyaç duyduğum anda 30 saniyede bir temsilciye bağlanabiliyorum. Bu hızla yarışan bir tek Yapı Kredi Adıos Platinum müşteri hizmetleri var. Diğer bankaların müşteri hizmetlerini düşününce, bu bir nimet gibi geliyor. Çünkü diğer bankalarda kimi zaman telefonda 20 dakika bekleyip canlı bir Allah’ın kuluna ulaşamadan telefonu kapatmak zorunda kalabiliyorsunuz. Enpara Şirketim ile böyle bir sıkıntınız olmuyor. İhtiyaç duyduğunuz her an temsilciniz hattın diğer ucunda.

Bu avantajların yanı sıra yurtdışına yapacağınız SWIFT işlemleri için de sabit 25 ilâ 50 lira arasında ücret alınıyor. Hesabınıza yurtdışından gelen döviz ödemeleri içinse yalnzıca 18 lira ücret alınıyor.

Tüm bu avantajları alt alta koyduğumuzda küçük ve orta ölçekteki şirkeleri hem ilave masraflardan kurtaran hem de şirketlerin varlıklarını günlük olarak değerlendiren Enpara Şirketim yakın zamanda bir çok şirket tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayacaktır.

Comments
 1. Mehmet

  Merhaba ilk kez yurt disindan akrabalarimdan bana 150.000 ewro go derildi ama para galiba maliyeye takildi siwift kod ile gonderildi ne yapmamiz lazim yardimci olabilirmisiniz

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Hesabınızın bulunduğu yani paranın geleceği bankayı arayarak, akıbetini sorabilirsiniz. Eğer bir yerlere takılmış olsaydı banka sizi arayıp bilgi verirdi. Muhtemelen dolandırılıyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.