Gelir Belgesiz Kredi Fırsatları

Zaman zaman telefonlarımıza “Bankamızda 7,500 TL limitli ön onaylı krediniz hazır. Yalnızca nüfus cüzdanınızla krediniz kullanabilirsiniz.” türü mesajlar geliyor. Bazen de bankaların reklamlarını görüyoruz “Kredi yaz 1111’e gönder, kredin cebine gelsin” gibi. Bankalar artık, ortaklaşa geliştirdikleri bir platform üzerinden müşterilerin kredi ödeme alışkanlıkları ve kredi limitlerine ilişkin bilgileri birbirleriyle paylaşıyor ve Kredi Kayıt Bürosu olarak bilinen sistem üzerinden, her müşteriye bir kredi notu veriliyor. Daha sonra, yeni kredi kullandırımlarında müşterinin kredi notuna bakılarak, gelir belgesiz kredi veya kefilsiz kredi olanakları sunuluyor. Özellikle teminat gerektirmeyen tüketici kredilerinde yaygın olan gelir belgesiz kredi, bugün de bir çok banka tarafından uygulanmaya devam ediyor. Peki, şu an gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri?

Maaş Bankanız: Para sıkıştınız ve acil krediye ihtiyacınız var. Hali hazırda çalışıyorsanız, kapısını çalacağınız ilk adres maaşınızı aldığınız banka olsun. Maaş bankanız sizin bütün hesap hareketlerinizi görebildiği için, size kolaylıkla kredi limiti açacak ve kısa zamanda kredinizi kullandıracaktır. Dolayısıyla, eğer maaşınızın yattığı bir banka varsa, kredi araştırmalarında oran almaya ilk olarak aaş bankanızdan başlayın.

Şimdi içinizden bana kızıyor olabilirsiniz. “be adam zaten maaşım olsa, neden gelir belgesiz kredi veren bankaları” arayayım. Siz de haklısınız ama çalışan biri olarak ben hala benden belge istemeyen bankaları tercih ediyorum. Bana güvenen bankaya ben de güveniyor ve karşılıklı güven ilişkisi içerisinde bedelini ödeyerek hizmet alıyorum. Neyse gelin şimdi hep birlikte gelir belgesiz kredi kullandıran bankalara bakalım.

DenizBank: Cebimde Kredi ile Hayat Deniz’de Güzel! diyor Beyaz’lı DenizBank reklamları. Eğer gelir belgesiz kredi arıyorsanız, DenizBank kapısını çalacağınız ilk bankalardan biri olabilir. Oturduğunuz yerden cep telefonunuzu elinize alıp, mesaj bölümünden önce KREDİM yazın, bir boşluk bırakın T.C.  kimlik numaranızı yazın ve 3280’e gönderin. 5 dakika içerisinde kredi cevabınız cebinize gelsin. 30 bin TL’ye kadar sunulan cebimde kredi ile, mesaj gönderdikten sonra cep telefonunuza onaylanmış bir limit gelecektir. Sonrasında herhangi bir DenizBank şubesine giderek, size tanımlanmış limitteki krediyi yalnızca nüfus cüzdanınızı ve adresinizi gösterir bir belgeyi sunarak, gelir belgesiz olarak kullanabilirsiniz.

TEB: Gelir belgesiz kredi imkanı sunan bir diğer banka ise TEB. Bankanın “TEB Pratik İhtiyaç Kredisi” olarak adlandırdığı bu ürüne, 4446’ya yalnızca T.C. kimlik numaranızı mesaj atarak, internet üzerinden başvuru yaparak, ya da TEB’in iletişim merkezi olan 0850  200 0 666 numarayı arayarak kolayca başvuru yapabilir ve cep telefonunuza gelen ön onaylı kredi limitine göre herhangi bir TEB şubesinden gelir belgesiz kredinizi kullanabilirsiniz. Unutmayın her ne kadar bankalar gelir belgesiz kredi reklamı yapsalar da, her zaman için ek belge isteme hakkını saklı tutarlar. Eğer kredi puanınız yeterince yüksekse gelir belgesiz kredi kullanım imkanınız da o kadar yüksektir.

Odeabank: Gelir belgesiz kredi veren bankalardan diğer bir tanesi ise Odeabank. Bankanın “Odeabank’ta Nakit Hazır” sloganı ile duyurduğu krediye Odeabank internet sitesi aracılığıyla veya cep telefonunuzdan NAKIT yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 8444’e gönderip başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylanırsa, 15,000 TL’ye kadar ve aylık %0.99 faiz oranı ile gelir belgesi kredinizi Odeabank’tan kullanabilirsiniz.

Evet, gördüğünüz gibi bugün itibarıyla gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalardan bazıları bunlar. Ama yazımın en başında söylediğim gibi, eğer çalışıyorsanız ilk olarak maaş bankanızdan kredi kullanmayı deneyin. Belgelenebilir bir geliriniz yoksa, kredi notunuzu yüksek tutmaya çalışın. Kredi notunuz düşükse, buraya tıklayarak kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi öğrenin. Son olarak, unutmayın bankalar kampanya şartlarını değiştirme ve ek belge talep etme hakkını her zaman saklı tutarlar. Sözleşmenizi imzalamadan, kredinizi alamaz ve hiçbir hak iddia edemezsiniz maalesef.

Siz de gelir belgesiz kredi kullandığınız bankaları aşağıdaki yorum kısmına yazarak benimle ve diğer takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Comments
  1. Ahmet

    Can bey belgem yok sicilim temiz paylı hisseli gayrimenkul var ve kefil annem var
    76 yaşında emekli bana kefil olabilrimi ?ayrıca sizin engin tecrübenizden banka banka dolaşmak sevmiyorum bu deuemda hangi banka kabul eder

    • Can Balkan

      Ahmet Bey, gelir belgeniz yoksa hiç bir banka kredi vermez maalesef. Siz PTT’den gelecek cevabı bekleyin. Mümkün olursa sigortaya itiraz edip iptal ettirmeye çalışın. Acil ihtiyacınız yoksa da bu krediyi çekmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.