Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Bir zamanlar sokakta yürürken, markette alış veriş yaparken, kolayca kredi kartı başvurusu yapabiliyor ve 15 gün geçmeden kredi kartımız bize ulaşıyordu. Artık bankalar, eskisi kadar kolay kredi kartı vermiyorlar.

Diyelim bir kredi kartı almaya karar verdiniz ve bir bankanın şubesinden kredi kartı başvurusu yaptınız. Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra, başvurunuz bankanın ilgili kredi tahsis ve operasyon birimleri tarafından incelenir ve sonuç olumluysa kredi kartını adresinize postalarlar. Bankalar, başvurunuzunu incelerken maaş, kredi notu, dolandırıcılık gibi bütün bilgileri gözden geçirerek kredi kartı başvurusunu sonuçlandırır. Başvuru yaptıktan sonra, kredi kartı başvuru sonucunu sorgulamak için 2 hafta bekleyin. 2 hafta sonunda kredi kartı başvurusunu sorgulamaya başlayabilirsiniz.

Kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmenin çeşitli yolları vardır. Başvuru yaptığınızın bankanın çağrı merkezini arayabilir, ya da şubeye başvurabilirsiniz. Bunların dışında bazı bankaların, kredi kartı başvuru sonuçlarını internetten veya SMS ile de öğrenebilirsiniz.

Sizler için Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulama işlemlerini aşağıda sıraladım.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu sorgulamak için, telefonunuzun mesaj bölümünü açın, ekrana Yapı Kredi Bankası’nın hangi kartına başvurduğunuzu büyük harfle yazın. (WORLD, ADIOS gibi), bir boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazın ve 4407’ye gönderin. Örneğin World karta başvurduysanız (WORLD 12345678910) yazın ve gönderin. Bu şekilde Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu sorgulamak için, buraya tıklayın. Gelen sayfaya, TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu yazın. Sayfada gördüğünüz güvenlik kodunu girdikten sonra, sayfanın en altında görünen “devam” kısmına tıklayın. Bu şekilde Akbank kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı başvurusu sorgulamak için, buraya tıklayın. Gelen sayfaya adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu yazın. Sayfada gördüğünüz güvenlik kodunu girdikten sonra, sayfanın sağ altında görünen “başvurularımı listele” kısmını tıklayın. Bu şekilde Finansbank kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası kredi kartı başvurusu sorgulamak için, buraya tıklayın. Gelen sayfada kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek için 2 seçenek göreceksiniz. Eğer İş Bankası kredi kartı başvurusu referans numaranızı biliyorsanız, referans ile sorgulama yapabilirsiniz. Referans numarasını bilmiyorsanız, TC kimlik numarası ile sorgulama alanını seçin. TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu yazın. Sayfada gördüğünüz güvenlik kodunu girdikten sonra, sayfanın altında görünen “gönder” kısmını tıklayın. Bu şekilde İş Bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu sorgulamak için, buraya tıklayın. Gelen sayfada başvurduğunuz ürünü seçtikten sonra, kredi kartı başvurusunu yaptığınız formun numarasını yazın. Telefon numarası ve doğum tarihinizi yazdıktan sonra, formun altında bulunan kutunun içerisindeki gördüğünüz rakam ve harfleri “işlem doğrulama” kısmına yazıp, “devam”a tıklayın. Bu şekilde Garanti Bankası kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.