Milli Piyango ikramiyesi nereden alınır?

Yılın son günündeyiz. Bu akşam insanlar sevdikleriyle televizyonların karşısında mandalina portakal yiyerek ya da otellerde, restaurantlarda, barlarda yeni bir yıla daha kavuşmanın sevincini yaşayacaklar. Bu sırada da milli piyango bileti almış olanların aklında tek bir şey olacak: “Milli piyango büyük ikramiyesi bana çıkarsa parayı nereden ve nasıl alırım?”. Hatta bu konu Bitcoin’den sonra yemek masalarının en büyük geyik konusu olacak. Akrabalarının paraya çullanmasından korkanlar “Hiç kimseye haber vermem abi! Sabahtan Ankara’ya Milli Piyango Genel Müdürlüğü’ne gider. Paramı alır. Bankaya yatırırım.Yavaş yavaş harcarım.” diyecekler. Kimisi de “Hemen bir notere gidip, bileti üzerime kaydettiririm.” diyecek. Neticede milli piyango ikramiyesi o masadakilere değil ama büyük bir ihtimalle Yenimahalle ya da Muratpaşa’dan birilerine çıkacak. Ama hasbel kader milli piyango biletinize ikramiye çıkarsa nereden alacağınızı anlatalım.

Öncelikle milli piyango ikramiyelerinin ödemeleri ikramiye büyüklüğüne göre yapılmaktadır. Yani küçük tutarlı ikramiyeler yaşadığınız şehirdeki milli piyango bayilerinden yapılırken, ikramiye tutarı büyüdükçe, ödemeler şube müdürlükleri veya genel müdürlükçe yapılmaktadır.

Milli Piyango amorti ikramiye ödemesi nereden yapılır?

Eğer milli piyango biletinize amorti veya son üç rakamına kadar büyüklükte bir ikramiye isabet etmişse, bu ikramiyeleri gezici milli piyango bayilerinden veya normal bayilerden tahsil edebilirsiniz.Bu bayiler küçük tutarlı milli piyango ikramiyelerinin ödemelerini yapmak zorunda.

Milli Piyango büyük ikramiye ödemesi nereden alınır?

Bu yıl çok şanslısınız ve milli piyangodan büyük bir ikramiye kazandınız. Eğer milli piyango biletinize isabet eden ikramiye tutarı 1 milyon liranın üzerindeyse ikramiyenizi Ankara’da bulunan Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nden teslim almak durumundasınız.

Bizden size naçizane tavsiye, eğer milli piyango büyük ikramiyesi size çıkarsa, bunu olabildiğince az kişiye duyurun. Öncelikle varsa avukatınızla beraber güvenilir bir notere giderek bileti kendi adınıza tescil ettirin. Daha sonra da Ankara’da yer alan Milli Piyango Genel Müdürlüğü’ne başvurun ve çekinizi teslim aldıktan sonra çalışmayı tercih edeceğiniz bir bankaya giderek, ikramiyeyi kendi hesabınıza aktartın. Sonrasında ise vur patlasın çal oynasın ile ikramiyeyi çar çur etmek yerine yatırım imkanlarını araştırın. Bu konularda bilginiz yoksa yatırım danışmanlarından tavsiyeler alın. Hikayenizi “Büyük ikramiye talihlisi şimdi sokakta yaşıyor!” başlıklı bir haberden ziyade, “Büyük ikramiye hayatını değiştirdi, şimdi binlerce kişiye iş imkanı sağlıyor!” şeklinde okuyalım.

Çıkmaz demeyin, şansınızı deneyin. Bol şans!

Comments
 1. Sabrina

  120 tl kazandım milli piyango dan ikramiye ni 4 de birini verebiliriz dediler. Bu nasıl bişey ben kazanacam bakkaldaki amca 4 de 3kazanacak .bileti yirtib atsam daha iyi.

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Eğer biletiniz çeyrek bilet ise biletinize isabet eden ikramiyenin dörtte birini alırsınız. Kalan tutar bakkal amcaya kalmaz. Siz zaten çeyrek risk aldığınız için ikramiyeniz de çeyrek olur. Sıkıntı yok. Biletinizi yırtmayın. 40 liranızı alın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.