Sağlığım Tamam Sigortası

Ülkemizde finansal piyasaların gelişmeye başlamasıyla birlikte yatırım ve sigorta ürünleri de derinlik kazanıyor. Geçen ay, Ziraat Bankası’nın “Ailem Ziraat Güvencesinde” isimli ferdi kaza sigortası reklamı tanıtıldı. Bu ay ise biz tüketicileri ilgilendiren iki faydalı ürünün tanıtımını güzel ve akıldı kalıcı reklamlar ile izliyoruz. Bunlardan ilki, Yapı Kredi’nin bir tür birikim hesabı olan “İlk Param”dı. Diğeri ise Axa Sigorta’nın çıkarmış olduğu tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü olan “Sağlığım Tamam Sigortası”.

“SGK’lılar! Özel hastane masraflarını gözünüzde büyütmeyin” diyerek tanıtılan tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü, temel olarak SGK’lıların özel hastanelerden SGK farkını ödemeden faydalanmaları amacıyla oluşturulmuş bir ürün.

Sağlığım Tamam Sigortası nedir?

Sağlığım Tamam Sigortası, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde sigortalının ödemesi gereken fark ücretlerini karşılayan bir poliçedir. Sağlığım Tamam Sigortası’ndan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan SGK kapsamındaki 90 günlük bebekten başlayarak 55 yaşına kadar olan kişiler faydalanabilirler.

Axa Sigorta’nın Sağlığım Tamam Sigortası 2 ana teminattan oluşmaktadır. İlki yatarak tedavi, ikincisi ise ayakta tedavi teminatıdır. Sağlığım Tamam poliçesine sahip sigortalılar Axa Sigorta’nın bu ürüne özel anlaşma sağladığı sağlık kurumlarında olacakları ameliyat veya yoğun bakım gibi hizmetler için ekstra ücret ödemezler. Sağlığım Tamam Sigortası’nın ayakta tedavi teminatı ise 8 vaka ile sınırlıdır.

Sağlığım Tamam Sigortası’nın maalesef doğum teminatı bulunmamaktadır. Ek olarak, gözlük ve diş tedavileri de kapsam dışındadır. Ayrıca her özel sağlık sigortasında olduğu gibi, poliçe başlangıç tarihinden önce var olan şikayetlere ilişkin rahatsızlıklar da kapsam dışındadır ve kanser ve kalp hastalıkları gibi rahatsızlıklarda, 3 ay bekleme süresi vardır. Yani, poliçe başlangıcından itibaren ilk 3 ay büyük bir rahatsızlık geçirirseniz, kapsam dışı kalırsınız. Sağlığım Tamam Sigortası ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilmek için 3 yıl boyunca Axa Sigorta’dan sigorta yaptırıyor olmanız gerekmektedir.

Sağlığım Tamam Sigortası’nın fiyatı yıllık 700 TL civarında olup, yaşınıza göre değişebilmektedir. Ben kendim için bir sorgulama yaptım. Sağlığım Tamam Sigortası’nın benim için peşin fiyatı 688 TL, 8 taksitli fiyatı ise 728 TL olarak çıktı. Siz de burayı tıklayarak, Sağlığım Tamam Sigortası’nın fiyatını öğrenebilirsiniz.

Sağlığım Tamam Sigortası’na benzer olarak neredeyse tüm sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri mevcut. Örneğin Ergo’nun Yüzde 100 Sağlık Sigortası, ya da Mapfre Genel Sigorta’nın Fark Yok Sağlık Sigortası.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları, SGK’lıların özel hastanelerden ek ücret ödemeden faydalanmalarını sağlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası seçmeden önce, kendiniz için en uygun ve hesaplı şartları sağlayan sigorta şirketini mutlaka araştırın. Poliçe seçerken, poliçenin sağladığı teminatlar ve geçerli olduğu hastanelere dikkat edin.

Sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.