İlk Param

Son zamanlarda bankalar, çocuklar ve gelecek konulu güzel projeler ortaya koyuyorlar. Geçtiğimiz ay, Ziraat Bankası’nın “Ailem Ziraat Güvencesinde” isimli sigorta ürününü “siz olmadan çocuğunuz bunların hiçbirini yapamaz” konulu bir reklam filmiyle izledik. Bu ayın sürprizi ise Yapı Kredi’den geldi. Yapı Kredi Bankası’nın İlk Param isimli fon ürünü güzel bir reklam filmiyle tanıtıldı.

Çocuğunuzla birlikte hiç durmadan büyüyen hesap” olarak tanıtılan Yapı Kredi İlk Param, özünde bir fon hesabı. Yapı Kredi İlk Param aracılığıyla yapacağınız birikimler; “Yapı Kredi Bankası A Tipi Şemsiye Fonuna Bağlı Karma Alt Fon”da değerlendirilecek. Büyük bankaların hepsinin benzer hesapları var. Örneğin İş Bankası’nın Kumbara Fonu; Ziraat Bankası’nın Büyüyen Çocuk Fonu ve Garanti Bankası’nın Mini Bank’ı. Temel olarak bu yatırım ürünlerinin hepsi, tüketicileri tasarrufa yönlendiren ve geleceğe yatırım yapmalarını sağlayan oldukça faydalı ürünler. Özellikle, para biriktirmeyi çeşitli sebeplerden ötürü beceremeyen aileler; çocuklarının gelecekleri için kenara bir miktar ayırabilirler. Bu küçük birikimler ise ileride büyüyerek, çocukların eğitim veya diğer masraflarına katkıda bulunabilir.

Yurtdışında örneklerine sık rastlansa da, maalesef tasarruf araçları konusunda henüz gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşamamış olan ülkemizde, çocukların gelecek planlaması da genellikle ihmal ediliyor. Hâkim olan anlayış: ne kazanıyorsak zaten çocuklarımız için. Ama bazen, özellikle ticari iflaslarda, çocuklar için yapılan birikimler de batabiliyor, ya da çocukların geleceği için alınmış bir ev, depremde yıkılabiliyor. Bu tip aksaklıkların önüne geçebilmek için Yapı Kredi İlk Param gibi birikime yönelik ve çocuklara odaklanmış ürünler oldukça yararlı.

Yapı Kredi İlk Param, uzun vadeli birikim olanağı sağlayan bir fon yatırım aracıdır. İlk Param’a çocuklar için yatırdığınız paralar esnek bir fonda değerlendirilir. Fon, enflasyon üzerinde getiri sağlamayı hedefleyerek, birikimlerinizi enflasyona karşı korur ve uzun vadede yüksek getiri elde etmeyi amaçlar. Böylelikle, bugün kenara koyduğunuz küçük tutarlar, bundan 20 yıl sonra çocuğunuzun üniversite eğitimini finansal açıdan size daha az yük olarak tamamlamasını sağlar.

İlk Param’a ailenin yanı sıra, akraba ve diğer yakınlar da para yatırabilirler. Yapı Kredi İlk Param hesabı açtırarak, diğer aile üyelerinin de İlk Param hesabına katkı yapmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle, çocuğunuz için bir geleceğin inşaasına bugünden başlamış olursunuz.

Hali hazırda, zaten çocukları için bir finansal gelecek planlaması yapmış ve düzenli bir şekilde birikimleri yöneten aileler için İlk Param hesabının ekstra bir özelliği yok -yalnızca ilk 10 bin kişiye Vadaa kumbarası veriyor-. Ama eğer çocuğunuz var ve bir türlü tasarruf yapmayı beceremiyorsanız, İlk Param gibi bir ürünü seçerek, sizden her ay kredi kartı ile para alınmasını ve birikimlerin profesyonelce yönetilmesini sağlamış olursunuz.

Yapı Kredi İlk Param hesabına ilişkin bütün bilgi ve yorumlara buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz gibi, aklınıza takılan her hangi bir soruyu, aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla iletirseniz, en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.

Çocuklar geleceğimizdir, onlar için yatırım yapın!

Leave a Reply

Your email address will not be published.