Sen ne yap biliyor musun?

DenizBank 2009 yılından bu yana sürdürdüğü Robinson ve Cuma konseptli reklamlarını, şimdi #senneyapbiliyormusun hashtagiyle, ada berberine taşıyor.

Erdal Özyağcılar’ın Ada’da yaşayan bir emekliyi; Beyazıt Öztürk’ün ise Ada berberi Numan’ı canlandırdığı yeni dönem reklam kampanyasında DenizBank, Cem Yılmaz’ın son gösterisi Fundamentals’daki en güzel espirilerinden biri olan “Sen ne yap biliyor musun?”u da reklamların içerisine hashtag olarak gömerek, sosyal medyada da adından söz ettirmek istiyor.

Beyazıt Öztürk ve Erdal Özyağcılar’ın bu kez bir berber dükkânında izleyicilerle buluştuğu yeni reklamlar, 26 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla ekranlarda dönmeye başlıyor.

İçinde DenizBank Adası’ndan parçalar bulunan Ada Berber’i, Beyazıt Öztürk’ün canlandırdığı Numan adlı berber, çırağıyla birlikte işletiyor. Bankanın bir diğer reklam yüzü Erdal Özyağcılar ise hem Ada Berber’in müdavimi hem de sıkı bir DenizBank müşterisi olarak karşımıza çıkıyor. Özyağcılar, berber dükkânına giren müşterilere, DenizBank’la yaşadığı olumlu tecrübeler ışığında tavsiyeler veriyor ve bankanın bir nevi sözcülüğünü üstleniyor. Numan karakterinin çırağı ve filmlere konuk olan diğer oyuncularla olan diyalogları, farklı esnaf hikâyeleriyle yüzleri güldürüyor.

DenizBank, yeni kampanyasında bankacılığı tüketicinin hayatında resmederek çeşitli tüketici tiplemelerini konsepte dahil ediyor; insanların hayatına daha yakından temas etmeyi ve özellikle esnafın derdine sunduğu çözümleri duyurmayı hedefliyor. Filmlerde, farklı bankacılık sorunlarından dert yanarak berbere gelen müşterilerin imdadına Erdal Özyağcılar yetişiyor; “Sen ne yap biliyor musun?” ifadesiyle esnafın, tüketicinin derdine derman oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.