Üniversitelilere Özel Kredi Kartları

Yeni öğretim yılının başlamasıyla binlerce genç de üniversiteye giriş yaptı. Bir çok üniversite öğrencisi, belki hayatlarında ilk kez evlerinden ayrılıyor. Kitap, fotokopi, yemek, kira derken masraflar da artacak. Üniversite öğrenceleri kimi zaman bu masrafların üstesinden gelmek için kredi kartı alıyorlar. Biz öğrenciyken, yalnızca HSBC Advantage Campus kredi kartı ve İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı vardı. Ülkemizde bankacılık hizmetlerinin gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin sayısının artması ile bir çok banka gençlere özel kredi kartları çıkarmaya başladı. Bu yazımızda, en iyi üniversite kredi kartı ve gençler için avantajlı ürünler sunan bankaları inceleyeceğiz.

Yazıma başlamadan önce bir uyarı yapmak isterim. Kredi kartı bilinçsiz kullanıldığında, insanın başına ciddi problemler açabilir. Cebinizde kredi kartı var diye, her şeyi bedava alıyormuş hissine kapılmayın ve kesinlikle aylık harcama bütçenizi aşmayın. Kredi kartının kötü kullanılması, öğrenci halinizle sizi altından kalkamayacağınız bir yükün altına sokabilir ve derslerinize odaklanmak yerine borç temizlemek ile uğraşırsınız. Bu da sizi yıpratır. Ayrıca, bugün reklamlarda gördüğünüz Findeks kredi notu uygulaması, ilerleyen zamanlarda daha da geçerlilik kazanacak. Öğrenciyken aldığınız kredi kartının geri ödemesinde sıkıntı yaşarsanız, Findeks kredi notunuz düşecek ve mezun olduktan sonra evlilik, yeni ev, araba, vs. gibi ihtiyaçlarınız için kredi çekmekte güçlük yaşayacaksınız. Tüm bu sebeplerden ötürü, kredi kartını bilinçli kullanın. Hatta sabit bir geliriniz yoksa, kesinlikle kredi kartı almayın.

Uyarımızı yaptıktan sonra, üniversiteliler için en uygun kredi kartını bulmaya çalışalım.

1-) Play Card: Yapı Kredi Bankası’nın 18-26 yaş arasındaki gençlere özel olarak sunduğu kredi kartı Play Card ile World Card’ın bütün özelliklerini sunmaktadır. World Card’ın özelliklerine ek olarak Play Card sahiplerine özel kampanyalar da düzenlenmektedir. Yapı Kredi Play Kart’a başvurmak için cep telefonunuzdan PLAY yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazarak 4421’e SMS gönderebilirsiniz.

2-) Vakıfbank Like Card: Vakıfbank’ın üniversite öğrencilerine özel olarak sunduğu Vakıfbank Like Card, World Card özelliğine sahip bir kredi kartıdır. Alışverişlerde kazanılan world puanların yanı sıra, her 1 TL’lik alışveriş için 1 Like puan kazandıran Like Card, bu puanlarla kredi kartı kullanıcılarına çekiliş hakkı sunmakta ve bu çekilişlerle Mini Cooper, Iphone, Ipad gibi hediyeler dağıtmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Vakıfbank Like Card, 75 TL üzeri internet harcamalarında %10 worldpuan kazandırmaktadır. Ayrıca, not ortalaması 3,51’den yüksek olan öğrencilere 10 bin Like puana kadar hediye vermektedir. Vakıfbank Like Card başvurusu yapmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Devamını okumak için aşağıdaki sayfa numaralarına tıklayınız.

1 2 3
Comments
  1. asd

    dhde gördüğüm tavsiyeniz ile play carda başvurdum. e devletten alınma öğrenci belgem ve kimliğimle gittim. e devletten aldığım öğrenci belgeme şöyle bi bakıp mırın kırın ettiler. artık heryerde geçiyor falan derken kabul etti ve ben de başvurdum. 7-10 gün arasında başvurunuz sonuçlanır dendi. “acep red yer miyim” korkusuyla başka bir karta daha başvursam mı? bilemedim.

    • Can Balkan

      Bence bekleyin Hocam. Daha önce bankalarla sorun yaşamamış iseniz, kısa zamanda kredi kartınız onaylanmış olarak elinize geçer diye tahmin ediyorum. Gelişmelerden bizi haberdar edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.