Banka Talimat Örneği

Bankalar hayatımızın ayrılmaz birer parçası haline geldiler. Maaşlarımız bankaya yatıyor, faturalarımızı bankadan ödüyoruz. Bankaların bize verdikleri kredi kartı ile alışveriş yapıyor, birikimlerimizi bankalarda değerlendiriyoruz. Bankalar aracılığıyla bu kadar işlem yapıldığı için bir takım işlemler için zaman zaman bankaya talimat vermek gerekebiliyor. Bu yazımızda banka talimat örneklerini inceleyeceğiz.

Banka talimat örneğine geçmeden önce bankaya vereceğiniz dilekçe örnekleri için aşağıdaki yazıda yer alan formları kullanabileceğinizi belirtmek isterim. Üzerine tıklayarak ilgili yazıyı görüntüleyebilirsiniz.

BANKA DİLEKÇE ÖRNEKLERİ İLE İLGİLİ YAZIYA BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

Banka Para Çekme Talimat Örneği

Yoğunluk, hastalık gibi nedenlerle iş yerinizden ya da ofisinizden çıkamadığınız zamanlarda para çekmesi için ilgili birini şubeye gönderdiğinizde banka sizden para çekme talimatı isteyecektir. Özellikle ticaret erbabının çok işine yarayacağını düşündüğüm banka para çekme talimat örneği aşağıda sunulmuştur. İlgili linklere tıklayarak banka para çekme talimat örneğini Word veya PDF dokumanı olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz gibi, aşağıda yer alan talimatı bir Word dokumanına kopyalayıp, kendiniz de düzenleyebilirsiniz.

Banka Para Çekme Talimat Örneğini bilgisayarınıza Word dokümanı olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

…………………………………. Bankası ………………………. Şube Müdürlüğüne;

Şubenizde bulunan şahsıma ait …………………………………. numaralı  hesabımdan …………………… TL tutarın …………………………………….. TC kimlik numaralı ……………………………………………………….’a elden ödenmesi hususunuzda bankanıza yetki verdiğimi beyan eder, bankanız tarafından gereğinin yapılarak ………………………………………………….’a    …………. TL tutarın ödenmesini arz ederim.

Ad Soyad:
İmza:
Tarih:
TC Kimlik:
Adres:

Banka Para Çekme Talimat Örneğini bilgisayarınıza PDF dokümanı olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Banka EFT Talimat Örneği

Her ne kadar Havale ve EFT talimatlarımızı internet ve mobil şubeler aracılığıyla dijital ortamda bankaya iletiyor olsak da kimi zaman şube aracılığıyla da EFT taliamtı vermemiz gerekebiliyor. EFT talimatı için aşağıda sunulan talimat örneği kullanılabileceği gibi bu form bankadan da talep edilebilir.

…………………………………. Bankası ………………………. Şube Müdürlüğüne;

Şubenizde bulunan şahsıma ait …………………………………. numaralı  hesabımdan …………………. TL tutarın …………………………………………………….. IBAN numarasına EFT yapılmasını ve oluşacak ücret, masraf ve vergilerin ……………………………………….. numaralı hesabımdan tahsili için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad Soyad:
İmza:
Tarih:
TC Kimlik:
Adres:

Banka Otomatik Ödeme Talimat Örneği

Bankaların en sevdiği talimat örneklerinden olan otomatk ödeme talimat örneğinin bir kopyasını aşağıda bulabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı matbu olarak bütün banka şubelerinde bulunur. İlave olarak genellikle bankaların internet bankacılığı şubelerinde de otomatik ödeme formları dijital olarak bulunur. Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vermek için aşağıdaki formu kullanabileceğiniz gibi bankadan da formu matbu olarak talep edebilirsiniz.

…………………………………. Bankası ………………………. Şube Müdürlüğüne;

…………………………………………………………………………………. A.Ş. tarafından ………………………………………………….. abone/tesisat numarasına ait borcumun, son ödeme tarihinde ………………………………………………………………….. numaralı Mevduat Hesabımdan/Kredi Kartımdan tahsil edilerek, adı geçen kuruluşun Bankanız nezdindeki hesabına otomatik olarak süresiz yatırılmasını rica ederim.

Ad Soyad:
İmza:
Tarih:
TC Kimlik:
Adres:

Bankacılık işlemlerinizle ilgili olarak sizin de talep ettiğiniz herhangi bir banka talimat örneği varsa, aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlere ulaşırsanız, en kısa zamanda size talimat örneği ücretsiz olarak iletilecektir.

ARADIĞINIZ BANKA TALİMAT ÖRNEĞİNİ BU YAZIDA BULAMADIYSANIZ, BURAYA TIKLAYARAK DİĞER BANKA DİLEKÇE ÖRNEKLERİNİ BULABİLİRSİNİZ.

Comments
 1. Batuhan

  Öncelikle selamlar geçen sene kredi kartı borcum avukata düştü fakat herhangibir dava falan açılmadan odememi yaptım ve şuan ortalama 8000tl aldığım bi şirkette çalışıyorum herhangibir bankadan gelir belgemle 50000tl civarı kredi çekebilirmiyim şimdiden teşekkür ler

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Avukata düştü derken, krediniz yasal takibe girdi mi yoksa yalnızca idari takip miydi? Findeks’ten bir kredi notu raporu alın, eğer geçen sene yaşadığınız olay takip olarak işaretlenmişse bu yıl kredi çekmeniz biraz zor olabilir. Geliriniz uygun ama siciliniz önemli. Eğer notunuz ve takip konusunda bilgilendirme yaparsanız daha iyi yönlendirebilirim.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

Şu HTML etkiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>