Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Son yıllarda ülkemizde en hızlı gelişim gösteren sektör kuşkusuz gayrimenkul sektörüdür. Düşük faiz oranlarının da etkisiyle bir çok kişi ev sahibi olmak amacıyla, bazılarıysa yatırım amaçlı ev aldı. Konutun yanı sıra alışveriş merkezi, rezidans, dükkân gibi gayrimenkul yatırımları da artış gösterdi. Gayrimenkul yatırımları için bazıları kendi sermayelerini kullanırken, bankalardan kredi alanlar da oldu. Daha sonra, kimileri bankalardan aldıkları borcu ödemediler ve kredileri takibe düştü. Bunun sonucunda da bankalar, takibe düşen krediler için teminat gösterilen gayrimenkulleri kendi bünyelerinde piyasadan daha ucuza satışa çıkardılar.

Bugünkü yazımızda bankadan satılık daire, bankalardan satılık arsa, bankalardan satılık dükkân, bankalardan satılık araç yani kısaca bankalardan satılık gayrimenkul ve diğer varlıkların nasıl alınabileceğine ilişkin bilgiler vermeye çalışacağız.

Bankalar satılık gayrimenkuller için düzenli aralıklarla teklif toplarlar, alınan tekliflerden en yüksek tutarlı olana da gayrimenkul satışı gerçekleştirilir. Bazı bankalar teklif toplama aşamasında teminat talep edebilirler. Teminatınızın yanmaması için bankaların satılık gayrimenkul ihalelerine girmeden önce, çoğu bankanın tapu harçlarını alıcıdan talep etmesi gibi temel bilgileri de unutmamanız lehinize olacaktır.

Bankalardan satılık gayrimenkullere ilginiz varsa, yaşadığınız şehirdeki banka şubeleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Cünkü bir çok banka, gayrimenkul satışlarından personele de pay vermektedir. Yani bankadan satılık gayrimenkul için müşteri bulan bir banka personeli de satıştan pay alacaktır. Dolayısıyla, banka personeli kendi bölgelerindeki gayrimenkulleri takip ederek, uygun alıcılar ile irtibata geçer veya kendilerine gelen talepleri değerlendirilmesi için banka genel müdürlüğüne iletir.

Bankadan satılık gayrimenkullere banka şubeleri aracılığıyla ve Remax, Hürriyet Emlak ve Sahibinden gibi emlak portallerinden ulaşabileceğiniz gibi aşağıda bankalardan satılık gayrimenkulleri görebileceğiniz internet sayfalarını da bulabilirsiniz.

İş Bankası’ndan satılık gayrimenkuller: İş Bankası’ndan satılık gayrimenkullere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.  Linke tıkladıktan sonra, İş Bankası’ndan satılık daire, villa, dükkân, arsa, fabrika seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan satılık gayrimenkuller: Ziraat Bankası’ndan satılık gayrimenkullere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra, Ziraat Bankası’ndan satılık daire, villa, dükkân, arsa, fabrika seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Halk Bank’tan satılık gayrimenkuller: Halk Bank’tan satılık gayrimenkullere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra, Halk Bank’tan satılık daire, villa, dükkân, arsa, fabrika seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank’tan satılık gayrimenkuller: Vakıfbank’tan satılık gayrimenkullere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.  Linke tıkladıktan sonra, Vakıfbank’tan satılık daire, villa, dükkân, arsa, fabrika seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Devamını okumak için 2. sayfaya geçiniz.

1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.