Bireysel Emeklilik Kampanyaları

Ülkemizde tasarrufları artırmak için atılan en güzel adımlardan bir tanesi bireysel emeklilik için ödediğimiz katkı paylarına devletin de %25 ek sağlamasıdır. %25 devlet katkısının yanında, bazı bankalar ve bireysel emeklilik şirketleri de yeni katılımcıları etkileyebilmek için kampanyalar düzenliyorlar. İşte 2014 yılı BES kampanyaları:

İş Bankası Bireysel Emeklilik Kampanyası: Cem Yılmaz’lı İş Bankası reklamlarında gördüğümüz üzere, İş Bankası Tasarruf Kampanyası kapsamında, 30 Nisan 2014 tarihine kadar Anadolu Hayat Emeklilik’ten bireysel emeklilik hesabı açtıranlara %25 devlet katkısına ek olarak, yatırdığınız ilk katkı payının da %25’i hediye ediliyor. İş Bankası BES kampanyasının detaylarına göre asgari ödemenin en az 100 TL olması gerekiyor. Katılımcıların kazanabileceği hediye tutarı ise 50 TL ile sınırlandırılmış. Yani, diyelim ki 30 Nisan’a kadar İş Bankası’na gidip Anadolu Hayat Emeklilik’ten bireysel emeklilik hesabı açtırmaya karar verdiniz. Aylık katkı payı olarak da 200 TL yatırmak istiyorsunuz. Yatırdığınız 200 TL’ye ek olarak devlet size aylık 50 TL verecek ve ek olarak da İş Bankası 60 günlük cayma süresinin sonunda bireysel emeklilik hesabınıza bir defaya mahsus olmak üzere 50 TL katkı payı yatıracak.

Akbank Bireysel Emeklilik Kampanyası: Kıvaç Tatlıtuğ’lu Akbank reklamlarından gördüğümüz üzere, Akbank ve Avivasa iş birliği ile düzenlenen kampanya kapsamında, 15 Mart 2014 tarihine kadar, Avivasa’dan bireysel emeklilik sözleşmesi yaptıran ve bir yıl boyunca aylık 200 TL ödemeyi Akbank kredi kartlarıyla yapmayı taahhüt eden bireysel emeklilik katılımcılarının kredi kartlarına 100 TL Chip Para yüklenecek. Akbank BES kampanyasının detaylarına göre ek faydanın geçerli olduğu planlar seçilmeli ve aylık en az 200 TL olmak üzere bir yıl boyunca katkı payı ödemeleri Akbank kredi kartıyla yapılmalıdır.

Vakıf Emeklilik Kampanyası: Vakıf Emeklilik ile Avea işbirliğinde düzenlenen bireysel emeklilik kampanyası şartlarına göre 7 Ekim 2014 tarihine kadar Vakıf Emeklilik internet sitesi, Vakıf Emeklilik çağrı merkezi veya 6080’e EVET diye atılan mesajlar aracılığıyla yapılacak bireysel emeklilik başvuruları sonucunda 100 TL ile 250 TL arasında katkı payı ödeyen bireysel emeklilik katılımcıları Avea’dan aylık 50 TL paketi; 250 TL ile 500 TL arasında katkı payı ödeyen bireysel emeklilik katılımcıları 100 TL paketi ve 500 TL’den fazla katkı payı ödemesi yapan bireysel emeklilik katılımcıları aylık 200 TL Avea içi kullanabilecekleri paket kazanacaklar.  Ayrıca, bireysel emeklilik kampanyası kapsamında başvuru yapan katılımcılardan peşin giriş aidatı alınmayacak, yönetim gider kesintisi Vakıf Emeklilik Plan 38 ve Plan 40 için %1 olarak uygulanacak, fon işletim giderinde de çeşitli indirimler sağlanacaktır.

Allianz Emeklilik Kampanyası: Allianz Emeklilik ile Yapı Kredi World Card’ın birlikte düzenlediği bireysel emeklilik kampanyasına göre, World Card aracılığıyla yapacağınız bireysel emeklilik katkı payı ödemelerinizde %0.5 Worldpuan kazanabilecek ve aynı zamanda kartınızda biriken Worldpuanlarınızı bireysel emeklilik hesabınıza katkı payı olacarak aktarabileceksiniz.

Güncel bireysel emeklilik kampanyalarını yukarda anlattım. Siz şu an için hangi bireysel emeklilik şirketi ile çalışıyorsunuz? Aylık ne kadar katkı payı ödüyorsunuz? Emekli olunca ne kadar birikime sahip olmayı planlıyorsunuz? Bu soruların hepsini aşağıdaki yorum bölümü aracılığıyla cevaplayabilir, ya da bana yeni sorular sorabilir, bireysel emeklilik ile ilgili tüm bilgileri, bireysel emeklilik fonlarının getirilerini, bireysel emeklilik fonlarının karşılaştırmasını öğrenmek için Facebook sayfamı beğenebilir veya Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.