Bulgar Dolandırıcıların Kurbanı Olmayın

Yurtdışından Türkiye’ye para göndermek ile ilgili yazdığım yazının altına gelen bir kaç yorumdan, mail gönderen bir kaç okurumuzdan ve iş hayatında edindiğim acı tecrübelerden yola çıkarak Bulgar dolandırıcılar hakkında bir yazı kaleme almaya karar verdim. Esasında bu yazı yalnızca Bulgar dolandırıcı kızları değil, başka dolandırıcılık yöntemlerini de içerek.

Önce yorumlara bakalım.

2 Ekim 2017 tarihinde Fatih Bey’in yorumu:

Bulgaristan dan benim eoru hesabıma 39000 bin eoru yatırıldı ancak ordaki banka arkadaşım dedigine göre ankara onay vermiyormus arkadaşım parayi hesaba yatırdığını ve bu paranın vergisi olduğunu söyledi ancak para hesapta gözükmüyor yani yatirdigina dair dekontu yok elimde ne yapmam gerekiyor yani ankaradan onaymi geliyor böyle yüklü bir para için bilgi verirseniz sevinirim iyi akşamlar

22 Ocak 2018 tarihinde Hakan Bey’in yorumu:

Merhaba bugün sofia dan bana 248 bin Euro para gönderildi iban numarasına fakat vergi ödemesi istiyor 2480 Euro bu normalmi

22 Şubat 2018 tarihinde Fadıl Bey’in yorumu:

Yaklaşık 1 ay konuştuk sohbet ettik anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiş büyük annesiyle yaşadığını söyledi Türkiye ye yerleşmek istediğini söyledi facebook üzerinden görüntülü konuştuk bir sefer bir kutu dolusu euro para göstererek ben Türkiye de ev almak istiyorum diyerek benden hesap numarası istedi verdim sonra başka bir numara aradı beni işte para hesabınıza havale edildi ancak ankaradan hesaba bloke konuldu bu paranın yüzde bir vergi ödenmesi lazım blokenin kalkması için göndereceği para miktarı 248 bin euro diyerek Allahtan burdaki Hakan adlı arkadasin sorusunu gördüm vede cevabınızı yoksa bende dolandirilacaktim çok teşekkür ederim.

Not:isterseniz kızın videolu konuşurken kaydettiğim resimlerini numarasını verebilirim Facebook adresi tanıştığım site adresi kullanıcı adı falan askerdeyim şuan çıkışta ilk işim bunları polise vermek olacak.

Bu yorumlar bizim yazılarımıza gelen yorumlardan bazıları. Onun dışında internette “Bulgar dolandırıcılar” şeklinde arama yaptığınızda binlerce mağdur ile karşılaşabilirsiniz.

Bulgaristan’dan dolandırıcılık hikayeleri 10-15 sene önce kadar başladı. İnternet henüz bu kadar yaygın değilken Bulgaristan numarasından telefonunuza gelen cevapsız çağrı ile dolandırılmaya başlardınız. Bulgar telefon dolandırıcılarının hikayeleri genellikle aynı olurdu. Baba ölmüş, kız Türkiye’den evlenmek istiyor, gelmek istiyor ama eniştesi izin vermiyor, kaçacak parası yok, acaba 200 Euro bilet için gönderebilir misiniz? Bu telefon dolandırıcıları halk arasında “Bulgar Alocuları” olarak anılırlar.

Daha sonra internetin yaygınlaşması ile iletişim de dolandırılmak da daha kolaylaştı. Artık konuştuğu kişi ekranında gören vatandaşımız yelkenleri suya indirerek daha kolay para göndermeye başladı. Bilet parası numarasının bayatlaması ile bu sefer yeni yöntemler arayan Bulgar dolandırıcılar, “39 bin Euro birikmiş paramı Türkiye’ye gönderip, sonra da ben geliyorum.” gibi utopik yalanlar atmaya başladılar. Tabi bizim vatandaşımız da hayatında bizim köylerden daha kötü durumda olan Bulgar köylerini görmediği için bu paranın hakikaten gelebileceğine inandı. Paranın gelmesinde kötü birşey elbette yoktu. Lakin bu para her seferinde kontrole takılıyor ve Bulgaristan’dan gönderilen paraya Ankara ya da Sofya bloke koyuyor ve vergi ödenmesi isteniyordu. Bu vergi paranın tutarına göre kimi zaman 390 euro kimi zamansa 2480 euro olabiliyordu. Hesabına 248 bin Euro geleceğini düşünen vatandaşımız, borç harç parayı denkleştirip, aylardan beri internette yazışıp görüştüğü Bulgar kıza parayı gönderiyor, gidiş o gidiş tabi. Sonra ne kızdan, ne de paradan bir haber alamıyor

Tanıdık hikayeler değil mi? Eminim sizin veya yakınınızın başından da benzer hikayeler geçmiştir. Gelin bu işi biraz daha irdeleyelim.

Yazımızın başlığını “Bulgar dolandırıcılar” diye attık lakin burada amacımız bir ulusu toptan karalamak değil. Dürüst, onurlu ve çalışkan Bulgar vatandaşlarını tenzih ederiz. Konu zaten yalnızca Bulgarlar ile de sınırlı değil. Konunun temelinde Türk kökenliler ve Türkçe konuşan çingeneler yatıyor. Olay yalnızca Bulgaristan ile de sınırlı değil. Bulgaristan başta olmak üzere bütün Balkan ülkelerinden Türkçe konuşabilen dolandırıcıların hedefinde bizim masum Türk vatandaşları var.

Malumunuz, ülkemizde İngilizce bilenlerin oranı çok düşük. Dolayısıyla Gana, Nijerya gibi dolandırıcılar ülkemizi hedef ülke olmaktan çıkardılar. Ya da taktik değiştirerek Türkçe mesaj atmaya başladılar. Bu mesajlarda genellikle Libya yada herhangi bir Afrika ülkesinde çok yüklü parasının kaldığını ve parayı o ülkeden çıkarmasına yardım ederseniz size 1 milyon dolar vereceğini vadeder.

Yine yurt dışından Türkiye’deki internet kullanıcılarını hedef alan bir diğer dolandırıcı takımı ise kredi verme bahanesiyle kullanıcıları dolandırarak avans ödeme almaya çalışır. Bunlara ilave olarak Amerikan deniz piyadesi kılığına girip Afganistan’da ya da Suriye’de savaştığını söyleyen Gana veya Nijeryalı dolandırıcıların, Türk kadınlarının masum duyguları ile oynayarak parasını almaya çalışması da yaygın dolandırıcılık yöntemlerinden biridir.

Örneklerden göreceğiniz üzere dolandırıcılık yöntemlerinde ya aşk gibi en hassas duygular kullanılır, ya da insanların çok para kazanma hırsını tetikleyen aç gözlülüğü kullanılır. Burada da en önemli faktör dildir. Konuşamadığınız, anlaşamadığınız kişinin sizi dolandırılması mümkün değildir. Bulgar, Yunan ya da Romen dolandırıcıların Türkiye’yi seçmesinin en önemli nedenlerinden biri de bu dolandırıcılar ile mağdurların aynı dili konuşuyor olmasıdır. Günlerce ekranda yüzünü gördüğünüz, sesini duyduğunuz ve aşık olduğunuz o kadın, asla ama asla Türkiye’ye sizinle evlenmeye gelmeyecektir. Tek amacı en kısa zamanda sizin paranızı alıp, ortadan kaybolmaktır. Sakın bu çetenin kurbanı olmayın. Siz ekranda tek bir kadın yüzü görseniz de bu bir çete işidir.

Buraya kadar verdiğimiz bilgileri özetlersek:

 • Bulgaristan, Romanya veya Yunanistan gibi ülkelerden size ulaşıp duygusal ilişkiye giren kadınlardan uzak durun, vakit harcamayın. Sonu hüsranla bitecektir.

 • Bulgar dolandırıcı kızların babalarının öldüğü ve evden kaçmak istedikleri, bilet paralarının olmadığı hikayesi tam anlamıyla uydurmadır. Sizden bilet parasını aldıktan sonra, isteklerinin devamı gelecektir.

 • Türkiye’ye binlerce Euro gönderen ama parası kontrole takılan ve sizden paranın vergisini ödemenizi isteyen dolandırıcılardan uzak durun. Ya da paranın geleceğine çok inanıyorsanız, içerisinden vergiyi düşüp, sizin hesabınıza göndermelerini isteyin.

 • Hangi ülkeden olduğu farketmez, yurtdışından kredi vereceğini vadedip, sizden kredi masrafları için para isteyen kişilere kesinlikle para göndermeyin. Dolandırıclık kurbanı olursunuz.

 • Amerikan askeri olduğunu belirtip, sizden Gana’ya para transferi yapmanızı isteyen kişilerden uzak durunuz. Normal şartlarda bir Amerikan askerinin Türk kadını ile internette tanışıp aşk yaşaması mümkün değildir. Amerikan askeri diye konuştuğunuz kişi Gana veya Nijeryalı bir dolandırıcıdır.

 • Size cep telefonunuzdan ulaşıp bir kaç kişisel bilgiyi ilettikten sonra sizin terör örgütü üyesi olduğunuzu söyleyen polis ve savcı kılığındaki dolandırıcılara aldanmayın. Devletin onurlu polisi ve savcısı sizin hakkınızdaki bir kovuşturmayı düşürmek için sizden para istemez.

Özetle “bedava peynir yalnızca fare kapanında olur.” lafını unutmayın. Buradaki bedava peynir, kimi zaman güzel bir kız, kimi zaman yakışıklı bir adam kimi zamanda büyük tutarlarda para olabilir. Boşuna aldanıp da kapana kısılmayın.

Siz de dolandırıcılara veya dolandırıcılık girişimlerine ilişkin anılarınızı aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlerle paylaşarak, başkalarının dolandırılmasının önüne geçebilirsiniz. Duyarlı davranışınızdan ötürü teşekkür ederiz.

Bulgar dolandırıcılarına ilişkin soru ve yorumlarınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Comments
 1. ugur basaran cavusoglu

  Sayın can bey,
  kereste ithalat ve ihracatı ile meşgul olan şırketiz.Maceristandan bır fırmayla kontrat yaptıktan sonra kereste karşılıgı olarak 4680 USD ın 2340 USD ını maceristana transfer ettik.keresteyi gondermediler.daha sonra paramızı istedik kendilerine parayı gönderecekleri banka ve ibam numarasnı verdik.2320 usd yi degişik ibam numarasına gondererdiler. paramızı alamıyoruz.nerdeyse bulun alın diyorlar. 4 aydır alamadık.resmen dolandırıldık.ne yapacagız. saygılar.

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Geçmiş olsun. İlgili ülkede bulunan ticari ateşeliğe ve ilgili ülkenin Türkiye’de bulunan ticari ateşeliklerine veya konsolosluğuna başvurarak yardım isteyebilirsiniz. Genellikle pek birşey çıkmaz ama belki bir yol gösterirler.

 2. ugur basaran cavusoglu

  Sayın can bey.rusya ya 7 ay once kotrat yaptıktan sonra 100 m3 kereste için 1550usd
  gonderdim. 1 ay icerisinde teslim edilecek keresteleri gondermediler.turlu bahane uurettikten sonra aracı kereste fabrikasının malı teslim etmedigini bildırip fabrikadan parayı geri alıp gondereceklerini syleyip oyalıyorlar.ne yapmam lazım.saygılar

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Geçmiş olsun. İlgili ülkede bulunan ticari ateşeliğe ve ilgili ülkenin Türkiye’de bulunan ticari ateşeliklerine veya konsolosluğuna başvurarak yardım isteyebilirsiniz. Genellikle pek birşey çıkmaz ama belki bir yol gösterirler.

 3. Serhan

  İyi akşamlar Can bey sizden bir ricam olacak efenim benim yaşamış olduğum hikayemde Fadıl beyin hikayesiyle neredeyse aynı anne ve babasının trafik kazasında kaybetmiş olması büyük annesi ile yaşaması buraya kadar herşey eşleşiyor büyük annesinin aksi biri olması sizden ricam beni Fadıl bey ile görüştürebilirmisiniz?Zahmet olmaz ise Numaram 0545 374 xx xx sizde var ise Fadıl beyin numarasını ricaedecem Can bey hayırlı akşamlar dilerim.

  • Can Balkan

   Serhan Bey,
   Fadıl Bey’in yazdığı yorumlara aşağıda linkini bıraktığım yazının yorumları içerisinden ulaşabilirsiniz. Kendisinin yazmış olduğu yoruma “Reply” yani cevap ver derseniz, Fadıl Bey’e bildirim gider.

   https://paranya.com/yurtdisindan-turkiyeye-para-gonderme/

  • MEHMET ALİ ESER

   Merhaba iyi akşamlar bende yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir olay yaşadım işte bana video gönderdi paralarla sonra resimler ve görüntülü aradı ve 277.000 hesabıma yattığını ancak ankarada takıldığını söyledi burdan konsolosluk çalışanı ve normal telefon değil ve cep numarasıyla beni aradı sonra banka müdürü obb bank diye bir bankanın müdürü ile beni konuşturdu 277.000 euroya 2770 Euro vergi için masraf çıktığını söylediler ve sonra bana ama bankadan dekont fotoğraflarını gönderdi. 5000 euro kendine ayırdığını fakat 3800 euro banka masraf aldığını söyledi dekontta görünüyor acaba dekont sahte olabilirmi. Bana vergi dairesine kalan 1200 euro ve ölen annesinden kalan bilezikleri satıp 800 euro daha verdiğini ve 770 eıro eksik kaldı ve benim göndermemi istiyor ve buradan arayan kişi eğer parayı almazsam 1 ay sonra paranın geri gideceğini ve ikimiz hakkındada bu para neden gitti ve geri geldi diye soruşturma başlatılacağını söyledi. Bunun ne kadar gerçekle ilgisi var acaba.

   • Can Balkan

    Merhaba,
    Sakın tek kuruş göndermeyin, dolandırılmak üzeresiniz.

 4. ihsan

  Geçen sene Bulgar bir kadını ile tanıştım. Bana dedi ki “48 bini aurom var. işte Türkiye’ye gelip ev kurmak istiyorum. Bu 48.000 euroyu senin hesabına yatırmak istiyorum”. Ben de kalktım kendi IBAN numaramı verdim. 48.000 Euro senin hesabına yatıracağım dedi. Ben de inandım. Sonra dedi ki “bunun masrafı çıkmış ve parasını hesabına yatırılacak, masrafı 150 Avro. Masrafı ödersek Euro hesabına düşer.” Ben de kalktım 5.000 TL gönderdim. Neyse 950 avro yine istedi. Dolandırildığımı anladım o zaman. Ama yapacak bir şey hiçbir şey yok. Dekontu bile bende vardı. Yani sahte dekont bile yapmıştı. Ben kandırıldım siz kanmayın arkadaşlar.

  • Can Balkan

   Geçmiş olsun İhsan Bey. Paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 5. Onder

  Arkadaslar ben bulgaristanda bir kizla tanistim kiz bana 248 bin euro gonderdi ama vergi parasi kesilmesi icin benden 2480 euro para istiyor bana bir dekont gonderdi parayi gonderdigine dahil dekont un doğru olup olmadigini nasil anlarim tesekurler simdiden

  • Can Balkan

   Dolandırılıyorsunuz. Kesinlikle bir kuruş dahi göndermeyin. Kimse size para göndermeyecek, olan 2500 euronuza olacak. Bakın aşağıdaki linke tıklayın, orada Hakan isimli bir kullanıcadan da tam tamına 248 bin euro için 2480 euro istemişler, sizce bu normal mi?

   https://paranya.com/yurtdisindan-turkiyeye-para-gonderme/

   • Eyüp

    Merhaba arkadaşlar+359 89 509 7759 bu numara WhatsApp üzerinden bana ulaştı Sofya da yaşıyormuş annesi ölmüş babası zorla evlendirecekmiş aslen türkmüş çanakkaleden ismi Aynur sözde beni Facebook görüp beğenmiş falan filan ben tabi başta dolandırıcı olduğunu anladım ee hep biz dolandırılacak değiliz bizde işletelim biraz dedik hiç bozuntuya vermedim kız valla güzel resim falan attı görüntülü konuştuk fırsattan istifade vücut unu falan hep gördük dans vs birsürü şeyler diyeceğim oki bunlara kesinlikle inanmayın şerefsiz bünlar çete işin tuafı bu gibi kızların bunlarla işi ne e ecnebi memleket para her kapıyı açıyor kesinlikle inanmayın Araştırın +359 89 509 7759 bu gibi numaraları Google ye yaşarsanız bir sürü dolandırıcı mağduru görürsünüz polise haber verdim ve numaraları engelledim bir kaç defada başka no ile aradılar engelledim ama kız on numaraydı korona günlerine iyi geldi..

 6. Ali

  slm ben 26 yasindayim bulgaristanda yasiyorum burda koyde dodum buyudum babam bursa gemliki anem Balik esirli
  aylem buraya gocmen etmisler kandavasin dan dolayi
  ve ben 5 yasindeyken babam kosova savasinda sehit olmus
  anemse kanserden kaybetmisler suan alahtan ve buyuk anemden baska kimsem yok ve beni buyuk anem buutmus
  alaha sukur bu gunumuze babanemin cifli var inekleri koyunlari
  yani hayvanlarla urasiyor bende ona yardim ediyorum
  Fakat ben Turkiyeye gitmek istiyorum orda yasamak ordan ev almak istiyorum
  ama buyuk anem izin vermiyo Turkiyeden nefret ediyo neden bilmiyorum bana onardan hic basetmiyo
  Bende burda kalmak istemiyorum cunku babanem yasli birgun onu kaybedirsem
  naparim bulgarcam okumam yazmam konusmam yok beni burda okutmadi
  o olduktensonra ben burda hayat kuramam beni okutmadi Turkiyede ezan sesine yakin ve musluman devlete olmak istiyorum.

  Bana aylemden kalan araziler vardi uzerimde ve onari buyuk anemin haberi
  olmadan satim haberi olursa beni maf eder ve
  suan elimde 250 bin yuro var. Neolur bana alah rizasi icin yardim et
  ev bulmam ve almam icin bana bir ev bul hemen yola cikar gelirim
  yalani sevmiyorum ama anla beni
  tanidim kisiler bana kazik atilar tv den birini tanidim Antaliyadandi kendi aradi
  konustuk bir havta 10 gun kadar ona herseyi anlatim ve bana dedi ki sana
  ev buldum cok ucuz dedi bende sevindim sen bana hemen 6 ti bin yuro gonder
  sen gelene kadar kaparosunu vereyim dedi satilmasin diye sen gelene kadar
  ve tutu bana evin resinlerini ati bende cok beyendim tamam dedim
  ve hemen 6 ti bin yuro gonderdim ve bi saat sonra aradi parayi aldim dedi
  bende cok mutlu oldum alah senden binkere razi olsun dedim cok iyi birisin bana bu yardimi
  etin icin dedim yarin oburgun cik gel dedi aksam oldu teli kapandi konusmamiz
  oraya kadardi o gun bu gun tel. kapandi haber yok bidada aramadi ve dolandirildimi
  anladim ona gonderdim paranin dekontu bile bende halya.alahtan bulsun cenabim
  hak goruyor alahim nediyor kimsenin haki kimseye kalmaz diyo alahim isalah
  benimde hakim ona kalmaz haram lyokma as olmaz
  bir ay oncesi birini tanidim sana yardim edicem dedi bana 3bin 500 yiro yola dedi
  hasta cocum var amilyat etirmem gerekiyo zordurumdayim dedi ve bana Kuranikerime el basti
  yalanim yok dedi aladi bende alah insani oldu icin acidim cocu icin yoladim 3bin 500 yuro
  telini kapati bune ya bune alah korkusu yokmu bunlarda para denilen sey nedirki
  insanin elin kiridir bugun bende yarin sende ouzden ben kendime alahtan korkan bir abi yada
  ciddi bir arkadas ariyorum bana ev bulsun ve hemen gelirim eyer ciddiysen bana en azindan
  birkezde olsa tel. ac numaram bu 0035989379xxxx skupeden gorusuruz canli olarak

  (evet arkadaslar benim arkadasim ikaz ettim defalarca ama sevdim dedi inandi parasindan olmasina canindan olmasinami oyun oynadilar öldugunu idda ettiler gunler sonra cenazesi geldigini idda eddiler yola cikti uykusuz bitkin trafik kazasi gecirdi baska canlar yanmasin 12 ay 2017 tanisti allah’in adini kullandilar sonra agladilar sizladilar oyunu professiyonel oynadilar 4 ay a kadar surdu oyunlari duygulariyla oynamak cok kolay bunlarin duygusu kuran a inanci yok hakaret edebiliyorlar cingeneyiz diyorlar dobric ovcorovo da yasadigini soylediler yalan tabiki sahte kimlik ile para cekebiliyorlar KIZIN ADI DEFNE ABISI HAKAN YENGESI YILDIZ ANANESI AYSE TABIKI ISIMLERIDE SAHTE VE ZEKIYE AHMDROV FACEDEN ILETISIM KURDULAR UNIVERSITE OKUYOR MUS BU YENI AV PESINDELER ANA GEORGIEVA MINA IVANOVA BIRDE BULGAR GUMRUKCU VAR BU DA ANALARININ BINICISI HERALDE gumrukcu 00 359 87 684 xxxx sahislarin +359 89 389 23xx ha birde sypi aktif kasar miraxxxxx aktif evet BU SEREFSIZLER YUZUNDEN CAN DOSTUM YOGUN BAKIMDA KOMADA ALLAH BELALARINI VERSIN KANSER VERSIN CELIK COCUKLARINDAN CIKARSIN SIZLERDE DIKKAT EDIN…)

 7. Ali

  EVET BU SAHISLAR BURALARI DA TAKIP EDIYORLARSA BU OYUN BURDA BITMEZ ELBET EGERKI OCAGA ATES DUSERSE AHIRETTE BILE YAKANIZDA OLUCAZ…. DEFNE IYI OYNADIN ARKADASIMLA BU PISLIGIN ICINDEN CIKABILIRDIN SANA O KADAR SEVDIKI KURTULMAK VARKEN PARA AGIR BASTI SIMDI ONUN BUNUN KUCAGINDA OYUNCAK OLMAYA DEVAM ET…

 8. Ali

  EVET ARKADASLAR ZEKIYE AHMDROV ADLI KISI FACEDE AKTIF GORUNUYOR YENI AV ARIYORLAR ARKADASIMDAN YEM OLMASINI ISTEDIM OLDUDA EKLEDI KABUL ETTI NUMARA VER GORUSELIM NUMARAYI ALDIK +359 89 324 25xx TELEFON KAPALI WHATSAPP ACIK DIKKAT EDIN ULASTIK SONRA YINE YALAN PALAVRA ATMAYA BASLADILAR ENGELLEDILER VE KONUSTUGUM KISI OLDU DEDIKLERI KISI FACEYI KAPATTILAR ACIGA CIKINCA DIKKAT EDIN OYUNA GELMEYIN NUMARA AKTIF MIRA11xxx SYKP ADRSSI BU SEFER ADININ DAMLA OLDUGUNU IDDA ETTI ISIM DEGISTIREBILIYORLAR ANA GEORGIEVA MINA IVANOVA DEFNE ZEKIYE YILDIZ HAKAN AYSE FATMA GIBI ISIMLER VAR DIKKAT EDIN

 9. Ali

  ARKADASLAR YIKARIDA ADI GECEN SAHISLARA DIKKAT EDELIM 5 DK ICIN DE WHATSAPPTAN 2 NUMARA DEGISTIRDI PEYNIR EKMEK GIBI HAT VAR ELLERINDE
  +359 89 493 50xx SON NUMARASI BUDUR YINE DEGISTIRDI BU NUMARADA WHATSAPP SILINDI DIKKAT EDIN DOLANDIRICI PROFYOSENELLER DEFNE DAMLA DERYA SIMGE MIRA11809 SYP KAPATTILAR BURALARI TAKIP EDIYORLAR IFSA ETTIM ZEKIYE AHMDROV FACEDE KAPATILDI DIKKAT EDIN DOLANDIRILMAYIN BULGARISTAN CETELERI DIKKAT EDIN SAVCILIGA SUC DUYURUSUNDA BULUNDUM ALLAH BELANIZI VERIR INSALLAH SAHTE IMAM BILE VAR DINI ALET EDIYORLAR PIS AMELLERINE LUTFEN DIKKAT EDELIM

 10. Mistafa

  ARKADASLAR https://m.youtube.com/watch?v=Z0SyM5S-utQ SAHISLAR ISIM DEGISTIRIP INSANLARI DOLANDIRMAYA CALISIYOR ISIM VE NUMARA DEGISTIRMEK COK KOLAY BUNLAR ICIN SESINDEN IFSA EDEBILIRSEM NE MUTLU BANA DIKKAT EDIN SESE OYUNA GELMEYIN

 11. Mistafa

  ARKADASLAR PASAPORT 65 LEVA 150 TL CIVARI TUTUYOR HAT 6 LEVA YENI HAT KIMLIKSIZ ALABILIYORLAR VE SAHTE KIMLIK KULLANABILIYORLAR BULGAR POLISIDE BUNLARLA IS BIRLIGI ICINDE ONLARADA PARA VERIYORLAR VE WESTERN UNION PARA CEKTIKLERI YERDEKI CALISANLARIN DA ISBIRLIGI VAR BUNLARLA MILLETI DOLANDIRIP PAHALI BIR SEKILDE YASIYORLAR EVLERI GIYIMLERI HEP MARKA DIR INSANLARI DOLANDIRDIKLARI PARALARLA LUKS YASIYORLAR DIKKAT EDELIM..

  • Zeki çocuk

   +359 87 758 9131 Bu numara beni dolandırmaya çalıştı sizin anlattıklarınızın aynısını söyledi

 12. Mistafa

  Arkadaslar tutrkiye hatti kullaniyor 0538 915 8447 numarasi bu dolandiricidir itibar etmeyin hakaret ediyorlar siz turkiyede yasayanlar salak gibisinden para yoluyorsunuz diye dikkat edelim turkiye yakinin da bir koyde yasiyorlar

 13. Muhammet

  ARKADASLAR FACE ADI CANSU ALI HOLLANDA NUMARASI BULGAR DOLANDIRICI NUMARA AKTIF +31 6 85785784 BULGARISTAN DOLANDIRICILARI NUMARALAR AKTIF IFSA ET ENGELLIYOR 00 359 89 936 9646 ISIMLER RESIMLER SAHTE DINI ALET EDIYOR SEREFSIZ LER 00 359 89 742 1849 BU DA KAPALI 00 359 89 380 0341 RABIA EVLI BUNLAR 15 YASINDA EVERIYORLAR SEVGUL 00 359 89 395 5396 NUMARALAR AKTIF 15 TL YE KIMLIKSIZ HAT ALIYORLAR 00 359 89 772 7328 SECGUL +359 89 758 1174 NUMARALAR AKTIF00 40 734 728 714 LUTFEN DIKKAT FACEDE EVLILIK GRUPLARINDA AV ARIYORLAR EURO CARPMA PESINDELER PASAPOR 65 LEVA HAT 6 LEVA LEVA ISE 2.5 TL CIVARINDA KANMAYIN KANDIRILMAYIN DINI ALET EDIYORLAR ALLAH DIYORLAR KURAN OKU DESEN BILMEZ LER KANMAYIN KANDIRILMAYIN…

 14. Okan istanbul

  Arkadaşlar yıllar önce bende nasıl olduysa inandım basiretim bağlandı dolandırıldım. Bosnalı olduğunu söylemişti. Balkan şivesiyle çok güzel sesi ve fotoğraflarına kanarak sadece telefonda oda ben yurtdışı numarasını arayarak kandırıldım birsürüde kontör parası ödedim yurtdışını arayarak. Ozamanlar akıllı telefonlar çıkmamıştı 2010 senesiydi ADI SEMRA LONDRADA ENİSTESİ VE ABLASIYLA YAŞADIĞINI MUTSUZ OLDUĞUNU AYRILMAK İSTEDİĞİNİ TÜRKİYEDE BENİMLE EVLENMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ. KANDIM İNANDIM ENİSTESİNİN KÖTÜ DAVRANDIĞINI ÇOCUKLARINA HEP BAKTIĞINI SÖYLEDİ. NASIL APTALIM KANMIŞIM GÜLÜYORUM KENDİME, MAKUL BİR BİLET PARASI İSTEDİ GÖNDERDİM, WESTERN UNİON LA GÖNDERDİM. PARAYI ALDIĞINI AMA ENİŞTESİNİN PARAYI FARKETTİĞİNİ VE EL KOYDUĞUNU TEKRAR GÖNDERMEMİ İSTEDİ. E Bİ İNSAN AYNI YERDEN İKİ DEFA KAZIK YEMEZ . ŞÜPHELENDİM PARA GÖNDERMEYİNCE BUZ GİBİ SOĞUYUP BÜYÜK AŞKIMIZ BİANDA BİTTİ. BU SÜREÇ BİR AY KADAR SÜREDE OLDU BENİ BİR AYDA HİPNOZ ETTİ SANKİ. BİRDE STERLİN OLARAK GÖNDERDİM PARAYI. YANİ BİZ TÜRK ERKEKLERİ KADIN ZAFIMIZ OLDUĞU SÜRECE HERŞEYİMİZİ VERMEYE MEYİLLİYİZ.

 15. onemsizz""

  05314017396

  dolandırıcı numarası. bulgarıstandan aradıgını soyleyen. muhafazakar gorunumlu. adının ayşe oldugunu soyleyen bırı.

  inanmayın kanmayın

 16. deniz

  Arkadaşlar merhaba herhalde aranızda en son kurban benim ailemden ayrı yaşıyorum anneme gittim kapıdan çıkarken kadıncaaz dua etti inşallah evlenirsin diye aradan beş dakika sonra da bir çağrı +359896337396 ve mesaj mrb diye cevap yazdım ve sohbet başladı anlatılan hikayelerin hemen hemen aynısı eniştesive ablası ile kalıyormuş 180000 euro değerinde altını varmış sonra eniştesi evde kovdu teyzesine falan gitti oradada kalamayacağını ne olursa olsun diyerek gümrüğe gitti belki bir hafta sandalyede yattı ve ben bunca şeye dayanamayıp para gönderdim 3000 tl ben çok fazla geliri olan biri değilim ama istediği para altınların vergisi için 9000 daha istedi yok artık dedim kendi kendime sonra da şu an bu site üzerinden mağdur arkadaşların yazdıklarını görünce tamamen dolandırıldığımı anladım yoksa yarın sabah en az 5000 tl daha gönderiyordum malesef inşallah daha fazla mağdur olan olmaz.

  • Can Balkan

   Geçmiş olsun. Paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 17. İbrahim İzol

  Yaklaşık 1 ay konuştuk sohbet ettik anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiş büyük annesiyle yaşadığını söyledi Türkiye ye yerleşmek istediğini söyledi facebook üzerinden görüntülü konuştuk bir sefer bir kutu dolusu euro para göstererek ben Türkiye de ev almak istiyorum diyerek benden hesap numarası istedi verdim sonra başka bir numara aradı beni işte para hesabınıza havale edildi ancak ankaradan hesaba bloke konuldu bu paranın yüzde bir vergi ödenmesi lazım blokenin kalkması için göndereceği para miktarı 248 bin euro diyerek beni dolandırabileceklerini sandılar tatlı su balıkları

 18. Önemli dikkat

  Embie rufad yunanistanda yaşayan bir dolandırıcıdır dikkat edin arkadaşlar gönderdiği fotoğraflar kendisine ait değil telefonunun goruntulu konusma bolumunun bozulduğunu söyleyip kamerada kendini göstermiyor.babasinin ve abisinin maden kazasında öldüğünü annesinin de turlu turlu hastaliklarla bogustugunu ve annesiyle yasadigini söyleyerek avına yaklaşıyor ve güvenini kazanıyor kendine aşık etmeye çalışıyor ve çok temiz bir kız ayağına yatıyor.turkiyeye gelmek için ilk önce pasaport ve uçak bileti parası istiyor daha sonra havaalanına geldiği gün orada turkiyeye girmek için yanında bir miktar para bulundurmasi gerekiyor diye bir kez daha para istiyor ve güya orada gümrük memuru olduğunu söyleyen insanlarla konuşturuyor hepsi yalan dolan orada konuşan insanlar kendi çete ekibinden.dikkat edin arkadaşlar bu pislik insanlardan darbe yedim allah belâlarını versin o parayı yiyemeden gebersinler insallah hepsi de.0698 numarayla başlıyor numarasini degistirebilir de hikayeler değişebilir asla bilet pasaport ve herhangibir sebeple para isterlerse asla para yollamayın paranız da psikolojinizde bozulur dikkat edin bu adi aç köpeklere

 19. Önemli dikkat

  Embie rufad seni bulduğum her sitede ifşa edecem beni dolandirdigin para benim için çerez parası ama sen başka kişilerin günahına giremeyeceksin.bir yerlerin yiyorsa çıkar cevap verirsin.tek pişmanlığım ne biliyormusun o parayı verip de seni s….medim ya ona üzülüyorum ahirette bunun hesabını vereceksin şimdi onun bunun kucağında zevkine bak diğer tarafta da ben seni kucağıma alacam pis dolandırıcı kaşar.aman arkadaşlar dikkat edin bu isme ve bunun gibi bulgaristan yunanistan gibi ülkelerle bağlantıya geçmeyin bunlar tam bir çete dikkat edelim

 20. Bende dolandırıldım

  Ayni şekilde bende dolandırıldım , bilet ve pasaport kimliğini bile gönderdi , billet sahte çıktı , hava limanda benden 950 Euro istedi üstünde bulunmasi lazımmış ,ben şüphelendim o zaman hava limanıni aradım öyle bi uçak Yoktu , bide halen yemin ediyordu , yok bilet sahte çıktı ….yok bana güvenmiyorsun ,annesi ile birlikte yaşıyor ve babaları vefat etmiş , bide bacısının 2 çocuğuna bakıyormuş tabi oda yalandır , arkadaşlar dikkat etin kesinlikle sizde bu tuzaga düşmeyin bunlar cete , bunlar psikolojikmen cete ile bir oturup plan yapıyorlar , allah yedirmesin

 21. alper

  Bana watsaptan sms geldi , merhaba falan diyerek tanistik, muhabbet arkadasliktan cikti sonra bekar oldugumu anladi ilerki zamanda , evlenelim dedi bende nasil olcak falan die dusunurken benim annem babam yok dedi amcamla kaliyorum. Eziyet altindayim sevmiyorum dedi kacarim gelirim dedi , peki dedim kizda guzel olmasi ile vicdan buyuk rolde , kabul ettim biletinin buyuk kismina parasi yetismedi. Ben askeri ucretle calisan bir kisiyim. Benden 40 ero istedi once hayatimda döviz gormedim, yok bulamam soyle boyle falan dedim. Daha sonra otobus buldum dedim. Sen istanbula gel dedi beni ordan al dedi tmm dedim , hata yaptim gittim istanbula. Okuyan kisi sövecek belkide kimse okumayacak ama neyse , sinirdan gecememis baska yol parasi da yokmus evede donemem dedi 250 ero. Istedi. Hatti kirip yeni hat alacam dedi , gorevliye veriyim onla konus dedi adam sayiyor birseyler gecemez falan die , para bulmaya basladim gonderecektim sonra watsaptan bir arama geldi 359 numarali , kiz burda kaldi sokakta mi yatacak oldururum kendimi falan diyordu , kendi kendimi sikinti yaptim kredi cektim istedikleri paraya ulastim , fakat hat degistirmek 1 dakika icinde cok zor , arka arkaya 4 numaradan aramasi enteresan Geldi , bana otogaranin fitografini atti daha sonra internetten indirilmis gibi hisettim , ben parayi buldum gonderecektim iban falan yok baska bir sistem adini soyadini dogum tarihi falan dedi o sekilde tm yolluyacam dedim , bankaya giderken bir kez daha aradi. Sinirdan istanbula otobus 23 ero falan dedi oda yok dedi baktim istek cogaliyor , konuyu kimseye acmamistim. Memur otogarda kontrol yapiyor nerelisin dedi konyaliyim dedim , niye geldim dedi gezmeye dedim aklima sonra geldi pesinden gittim , durumu anlattim , yazdigim sekil yasadiklarimi anlattim , polis bile biktik dedi her ay 5,6 kisi bu vakayla geliyor diye direkten döndüm dikkat edin

 22. Mehmet

  Arkadaşlar gmail hesabıma mail geldi.Jenny Orres diye Afganistanda askerlik yapan bir bayan olarak tanıttı.Birkaç sivil fotoğrafla birlikte bir adet askeri üniformalı kendine ait olduğuna dair fotoğraf gönderdi.Esmer tenli (siyahi anneden beyaz babandan olabilecek.fotolarda öyle görünüyor)Amerikalı bir bayana ait fotolar.Afganistanda askerlik yaptığını sadece mail gönderebildiğini telefon SMS watsapp gibi haberleşmenin yasak olduğunu belirtti.Ben kendimi tanıtan kısa cevaptan sonra benim hakkımda edindiği bilgilerden yola çıkarak daha samimi cümleler kurarak aramızda yaş farkının önemli olmadığını iş ortaklığı yapmak istediğini yatırım yapacağını hatta birbirimizden hoşlanmamız durumunda benimle evlenebileceğini yazdı.Bir sonraki mailde gerçek amacını yazacağını bana güvenmek istediğini bu mail i 3.bir şahısla paylaşmamı istedi.Hergün çatışmaların yaşandığını bir keresinde isyancı teröristlerden ganimetler elde ettiklerini ve kendi payına 3 milyon 7 yüzbin Amerikan doları düştüğünü bu parayı bana göndererek benim korumamı bunun karşılığındaysa %30 unu vermek istediğini yazdı.Benim ona ingilizce olarak cevap yazmama rağmen onun bana yazdığı maili google translateden tercüme edip birde türkçe olarak tekrar göndermesi kendisini daha güvenilir benimle ilgilendiği bana güven vererek kandırabileceğini düşünmüş oldu.Bu kısımdan sonra kafamı kurcalayan sorular:80 milyonluk nüfuslu Türkiye 40 milyon kişinin internetle haşır neşir olduğunu varsayarsak 40 milyonda bir ihtimal beni nasıl buldu.Yıllardır şans oyunları oynayıp 13 milyonda bir ihtimali tuturamamışken, bu ihtimalin 40 milyonda biri beni nasıl buldu.Yurtdışında da benim gibi elektronik posta hesabı olan 500 milyon kişi olsa benim şansımın gülmesi için olasılık 500 milyonda bir demek oluyor.Bu açıdan bakarsak şansoyunlarında ikramiye isabet etme olasılığı daha fazla.Bunuda iyimser olarak kabul edelim diyelimki bana denk geldi ,oldu birkere diyelim:bu para bana nasıl intikal edecek.Eşek sırtında mı gelecek kartal kanadındamı gelecek. Devletin vatandaşların hesabına 10000 doların üzerinde havale gelmesi durumunda nerden buldum diye takib altına alınacağını söylediği bir ortamda ben parayı ne diye açıklayacam.Ticari sicilim yok ihracat ithalat yapmamışım.Nerden geldiğini nasıl açıklayayım.Empati yapmak gerekirse benim o kadar param olsa sıradan bir ülkede (Romanya İtalya Sırbistan Mısır gibi)tanımadığım birisine gönderirmiyim.Göndermem.Kısa yollardan köşeyi dönme hayallerini bırakalım.Sonuç olarak bu maili bana yazan bilgisayar korsanına gerekli cevabı yazıp mailleri de Spam bildiriminde bulunarak sildim.Biz kimseden daha akıllı ve uyanık değiliz.Bumail i yazan yardım isteyen saf bir biz’mi uyanığız arkadaşlar.Yok öyle bir dünya uyanık geçinip enayinin bayrak sallayanı olmayalım arkadaşlar.Boş hayallere kapılmadan önce 10 dakika düşünelim mantığımızı kullanalım.Akıl var mantık var,yüce yaradan bize bunu bahşetmiş kullan diye.Bu dolandırıcıların beyni aklı başka biryerden gelmedi.Hepimize nasıl bahşedildiyse onlarda öyle bahşedildi.Dolandırıcılar bizden üstün zekalı akıllı kimseler değil.Kimseye kanmayalım ve kimseyi kandırmayalım.Hepinize iyi günler

  • Can Balkan

   Bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Bu da genellikle Nijerya ve Ganalı dolandırıcıların tercih ettiği bir yöntem. Ortada ne ikramiye var ne para… Sonu hüsran ile bitecek başka bir hikaye…

 23. Nur

  Dolandırıcı sahtekar bunlar +359892778613 sakin inanmayın

 24. Ahmet

  Selam arkadaslar suanda konuşmaya hala devam ediyoruz hikaye benzer veya ayni buda almanyada yasiyor anne baba 5 yasinda olmus trafik kazasinda almanya numarasi mevcut hatta numarasi 00 49 1573 3649341 face yolu ile iletisime gecdi goruntulu konusmalar felan filan para gostermeler neyse anneannesi zulum ediyormus turkiye gelecekmismis boyle hikaye uzayip gidiyor simdi bu gece almanyada yola cikip bulgara gelecek ordan paraya bana atacakmis simdi bekliyoruz yarini kim kimi koparacak bakalim :))

  • Can Balkan

   Paylaştığınız için teşekkürler. Bol şans 🙂

   • Hüseyin

    Selam arkadaşlar bende bu forumu interneten buldum. Bende kurban oldum
    Bulgar yünan kızından. Evlenme ilani verdiydim bir sayfaya. Ertesl gün what’app
    Mesaj geldi .tanıştık konuştuk bana diyor annemi kaybettim ve babam terk etti bizi dedi. Teyzesin yanında kalıyormuş. Eniştesinin dirdirdini çekmek istemiyormuş. Anlaştık yanıma gelcem dedi almanyaya kendim almanyadan katılıyorum. Sonra ertesi gün pasaportumu yenileyecem dedi.155 Euro istedi yolladim
    Parayı Teslim alırken kadın. Ağzında lafi geveleyip yok aşkım olmadı. Daha para gerekirmiş sağlıik karnesi almak için 255eurü istedi verdim Parayı teslim aldı
    Ve yine aynısini yapdi bir sefer Uluslararası sağlık sigortası gerekmiş yoksa otobüse bilemiyorum diyor neyse dedik gene para istedi verdim haftanın 5günü aynı numarayı yapdi yolladığım paralar 1000euro oldu toplam. Ve tekrar istedi 215 Euro gerekmis
    Yollamadim bir sefer otobüse Binecem gelcem diyor son kez yolla diyor. Telefonlarda ağlayıp duruyor. Yalvarıyor
    Birşey demedenm aşkım bankaya ben para istiyor Halen. Anladım sonra dolandirildim her para gönderdiğimde. Aşkım olmadı eksik evraklar var diyip durdu .
    İçim yandı ailemle aram açıldı bu Hırsız bayan yüzünden. Zaten asgari maaş alıyorum 1300euro sömürdü beni
    Ben mutlu evlenmek istedim böyle olayi yaşadığımı hiç düşünmezdim.
    Bu son 200 göndermedik biliyorum aynısini yapacaktı professional yalancı iyi yapıyorlar nummaralarini ağlamalar yalvarmalar. Para için yapmadıkları is yok balkan türklerin . Bunlardan kız ve ya alış veriş yapmayın. Bizim Türk vatandaşları cok dolandirilar . Müslümansan gönderidin dediler sonra. Ben zaten Müslümanigimi yapdim o kız için kapımı acdim sahiplenmek istedim insanlığımızı yapdik ve kurban düşen arkadaşlar. Uyanık olalim
    Onlat insan olamamış biz ne yapalım biz Türküz darda olana yardım ederdik böyle sahtekarlar gerçek iyilerin yardımı daima geç kalır . Mağdur düşen arkadaşlara Allah kolaylık sabır versin elbet onlarında sonu var Risk çalan burnun üzerine hicmi düşmeyecek

 25. serdar

  4 aydır konuştuğum kişiye kuluçka yumurtası karşılığında 510 Euro Artı 70 konuşan gönderdim ismi soyismi adresi telefonu mevcut irtibatımız Koptur ne yapmamı önerirsiniz

  • Can Balkan

   Savcılığa suç duyurusunda bulunun isterseniz ancak büyük ihtimal takipsizlikle sonuçlanacaktır.

 26. Tuğrul

  Merhaba arkadaşlar bu kişilerde dolandırıcı dikkatli olun. Dinle kuranla göz yaşıyla insanların manevi duygularıyla oynayıp tuzaklarına düşünüyorlar aman dikkat edin.

  Fikriye

  +90 534 529 20 xx

  Sibel

  0531 278 02 xx

 27. Alican

  Merhaba arkadaşlar 08.05.2019 tarihinde başıma gelen bir olayı paylaşacağım sizinle 3 ay önce facebook aracılığıyla bulgaristan vatandaşı bir bayanla tanıştım zamanla konuşmalar evliliğe geldi birden bire bir gün bu akşam beni istemeye geleceklermiş dedi bende ailene benimle görüştüğünü söyle ki gelen olmasın dedim tamam dedi ailesiyle konuşmuş babası türkiyeden biriyle olmaz bildiğimiz biri olsun demiş ve zorla sözde istemediği biriyle sözlendirler.bana gel beni kurtar ben senle olmak istiyorum dedi bende pasaport cıkarttım vize için evrakları hazırladım bir hafta sonra vize cıkacakken artık dayanamıyorum sevmediğim biriyle seviyormuş gibi davranmak çok zor adam sözlüm istemeden öpüyor bişeyde diyemiyorum sonuçta sözlümya madem vize cıkmadı ben pasaport cıkartayım ben geleyim dedi bende tamam deyip 400 leva para gönderdim sözde bir günde ekprex hızlı pasaport cıkardı bugün yola çıktı hanstur diye bir firmayla, gümrüğe gelince aradı aşkım beni gümrükten salmıyorlar sözde 4 senelik sağlık sigortası yatmamış onu yatırması gerekiyormuş sözde şöförü verdi telefona şöför kardeşim sevgilinmidir nişanlınmıdır bayan bilmem ama gümrük memurları sıkıntı cıkartıyor 4 senelik sigortası yatmamış 1100 leva ödeme yapmanız gerekiyor bende türkiyede pasaport ve vize aldığım aracı firmayla görüştüm o da bana sakin alican bey keşke 400 levayı göndermedende beni arasaydınız başımıza çok böyle olay geliyor dedi sakin bir daha para göndermeyin dolandırılıyorsunuz dedi kısacası başıma gelmez demeyin çok dikkatli olan çünkü bu ceteler çok profesyonel çalışıyor hiç süphelenmiyorsun sana kız güven veriyor.Anlayacağınız arkadaşlar hanstur diye bir firma yok ve bulgaristan gibi ülkelerden gelirken gümrükte siğorta gibi bişey cıkmaz.
  +3590896977232 nolu teli kullanıyor facebookta ismi SİMAY AKCAN dikkatli olun ben kandım siz kanmayın.Western union ismi VERONİKA ANDREEVA

 28. ismail

  benide aradıkar sakın ınanmayınız

 29. Mazhar Ahmedoğlu

  Merhaba Arkadaşlar:
  bir arkadaşlık sitesi üzerinde bir bayan benimle iletişime geçti. Daha önceden de bu dolandırıcılık olaylarından haberdar olduğumdan direk kadını dolandırıcı diye kaydedip oyunu onun kurallarına göre oynamaya başladım.
  Dolandırıcı ALİME CHAKAROVA Hikayesi aslen urfalı olduklarınn babasından kalan arsaları sattığını, teyzesinin yanında kaldığını onu çocuğuna baktığını, 250 BİN euro dan habersiz olduğunu, türkiyeden ev almak istediğini ama yol yordam bilmediğini ve kendisine yardımcı olabilecek bir arkadaş veya eş aradığını söyledi.
  Eeee bizler misafirperverizz. Tamam canım dedim.
  Sonra konuşmaya başladık.Genelde telefınlarının kameraları bozuk olur bunların. ama görmek istiyorum diye ısrar edince arkadaşından arayacağını söyledi ve görüntülü de konuştuk. Ben kekim ya avlayacak beni.
  Canım aşkım sözcükleri eksik olmadı, bir ilgi bir alaka. yemek yemelerime bile ilgi gösteriyordu. Ben de arasıra yemliyordum kadını. İnşaat sektöründe çalıştığımı ekonomik krizden dolayı ev almanın tam zamanı olduğunu benim de 320BİN tl ye ev almak istediğimi söyledin. Kadının ağzından dökülen sözcükler eski eşimin ağzından bile dökülmüyordu. sürekli sesli mesaj yollayıp duruyordu.
  son 3 gün artık hepsini kaydettim.Görüntülerini de paylaşacağım.
  Teysezi çiftiğe gittiği için geleceğini söyledi.Para çantasını gösterdi. (göstereceğini biliyordum) Tabi görünce sanki ağzım kulağıma vardı imajı verdim kadına. Kekliğim ya artık çantadayım. Bankaya gittiğinde para yatırmadan beni muhakkak ara dedim. Beni aradı. ” aşkım 250BİN euro yatıracaksın ya, bunu %2 lik vergisi olacak.bankamla görüştüm dedim.Sen 5 bin eksik yolla vergiyi oradan yatırırsın dedim’ yok aşkım 2-3 bin ayıracam dedi.
  evet parayı 3 bin eksik ile yatırtığını söyledi. 247BİN euro yani.
  sonra 3600 Euro vergisi çıktığını vergi dairesine gidip ödeyeceğini söyledi.
  3000 Euro yatırdığını 600 Euro eksik olduğunu müdür ile görüşmeye gideceğini söyledi. beeni tekrar aradı müdürün yanında olduğunu birşeyler söylediğini ama kendisinin anlamadığını söyleyip bana verdi. Müdür benden daha iyi türkçe kullanıyordu kırık aksanıyla. c sistemden girip upt ile yollamamı istedi, sonrasında ise paramı 15 dakika içinde kullanabileceğimi söyledi. Kadına da eşiniz diye hitap ediyordu. Tamam sıkıntı değil dedim. Aşkıma ver dedim. ‘ Aşkım önemli değil dedim 600 euro yollayacağım dedim. Sende şimdi parada yok 200 euro da yol için yollayayım dedim. hatta 1000Euro yallarım dedi. (para yolladıktan sonra yanıma geleceği için ) yok aşkım dedi. aldığın paradan yollarsın dedi. Olmaz dedim. yollamışken hepsini yolllayayım bir daha uğraşmayalım masraf da ödemeyelim dedim. Öğeden önce hlledeceğiimi söyledim ama öğle sonrasına bıraktım. ALİME CHAKAROVA adındaki dolandırıcı arayıp ağlamalıklı seslerle kendini acındırıyordu sürekli. Aşkım dedim.Canını sıkma seni bu hattan kurtaracağım. merak etme dedim. İşyerinden izin alamadığımı öğleden sonra gideceğimi söyledim.
  internetten UPT havale deontunu buldum. 11 haneli şifresini yazdım.Dolandırıcı ALİME CHAKAROVA adını gönderim tarihi ve saatini yazdım. photoshop kullandığım için çocuk oyuncağı benim için.
  Bankaya gitmiş gibi yaptım. Dolandırıcı ALİME CHAKAROVA sürekli arıyor.Sonra PTT. ve nihayet para yartırdığımı söyledim. Hemen 11 haneli şifteyi istedi.Ekrandan fotosunu çekip yolladım. 15 dakika sonra Dolandırıcı ALİME CHAKAROVA ve vergi dairesi müdürü aradı. Bu numarada para gözükmediğini söyledi. Defalarca gönderdiğimi bir yanlışlık olmasın diye söyleyip tekrardan tekradan kontrol etmelerini söyledim. Tüm dekontun fotosunu istediler. onu da yollaım ama para yok :))) PTT le görüşmemi sitediler. Telefon sesi açık ve 3 arkadaşta şahit hepsine.Bunları hepsini kaydettim. bilgisayardan polis telsiz seslerini açtık. Operasyon tamamlandı filan sesleri. Dolandırıcı ALİME CHAKAROVA aşkım neredesin değişik sesler geliyor deyince açtık ağzımı yumdum gözümü :))))
  Dolandırıcı ALİME CHAKAROVA sonra ses kaydıyla gerçek yüzünü gösterip çingence küfredip beni engelledi. Ben de ve arkadaşlarımda çok güzel 3 gn geöçirdik. O kayıtları size gönderebilirim kullanmak isterseniz. 3 4 GB bıyutunda.

 30. Andy

  arkdaslar kandirilan arkadaslarin hepsi tek kelime ile mallar. Ben ise enayiler krali.

 31. şükrü medik

  BİR akşam üstü slm diye bir msj geldi yarın sabah beni aradı konuştuk anne babasını bosna savaşında kaybettiğini teyzesi ile yaşadığını anlattı bir yuva kurmak elimden bir tutanim olsun ıstiyorum dedi neyse 2 hafta görüştük türkiyeye gelmeye karar verdi yüz yüze görüşelim diye bulgaristan sinir kapısında dyim polisler beni birakmiyor 35 bin yuro degerinde altinlarim var bunların vergisini yatırmam lazım 1200 yuro gondermen lazım yoksa beni tutuklayacaklar hapishaneye atacaklar diye başladı allah kitap yemin etmeye neyse ptt den upt yaptım bunlari parca parca gonderdim her seferinde bir cikti neymis en son türkiyede polisler sınır dışı etmiş yok evraklar tercüme olmamış kabul etmiyormuş bizim polislerimiz bende sonradan fark ettim dolandirilgimi ama iş ışten geçti

 32. Talat

  Merhaba Kayın pederim, 2 haftadır Facebook üzerinden tanıştığı Bulgaristanda yaşan 20 yaşında bir kız ile görüntülü konuşmuş daha sonra cep telefonundan aramış (+3598775589131) Türkiye ye gelmek ve ev almak istiyormuş kayın pederime 248 bin Euro para göndermiş, dekontunu göndermiş paranın vergisini 2600 Euro yu kendisinden istemiş ben devreye girdim siteniz sayesinde bunların dolandırıcı olduklarını anladım ve engelledim. Burada saflık yapıp dolandırılan arkadaşlara üzüldüğümü fakat bunu cesaret gösterip yazdıkları için teşekkürler. Selamlar

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Paylaştığınız için teşekkürler. Ucuz atlatmışınız. Geçmiş olsun.

 33. Mehmet

  Arkadaşlar bu parayı gönderdiğiniz kişi isim. Soyisimle olmuyormu gönderirken sizden kimlik bilgisi isteniyor fotokopi çekiliyor bu parayı alan kişidende isteniyor kimlik olmadan bu parayı alamıyorlar peki bu kadarmı zor bunları bulmak bulgar polisi ne iş yapıyor bu ülke olduğu gibi dolandırıcı bence bizim konsolosluk lar istesin bunların hepsi yakalanır ama kimsenin umurunda değil. Yani anlatmak istediğim Bulgaristan devletide poliside bu işin içinde buna sömürge diyebiliriz türkiye’de biriyle telefonda ser konuşsan tehtit etsen küfür etsen dava dosyası açılıyor mahkeme kuruluyor isteseler bütün mağdurların paralarını kurtarırlar malesef kimsenin umurunda değil benim yaşadığım bir olay var uyuşturucu satanları polise ihbar ettim bişey çıkmadı sonra bimere yazdım üç güne kadar bütün çeteyi. Paketleyp aldılar malesef ülkemisdede dolandırıcılar var

 34. Levent

  Bana gelen mail
  Hello,

  My name is Dr. Dan MacDonald (from Canada). I am a Doctor working  with Doctors without Borders which is controlled by the British Military on one year humanitarian program in secret hospitals in Syria .www.doctorswithoutborders.org . I contacted you primarily in confidence hoping that you can be a trustworthy person and would also be helpful in this urgent matter like this. I will be coming to your country in two months time to stay as soon as my contract here is over. I will need your assistance now and also when I come and that is why I contacted you.

  I have a secret which is a big burden to me. I want to inform you that I have in my possession the sum of $4.2 million US Dollars which was recovered from one of our raids on terrorists here in Syria because they keep most of their money at home for evil activities which they normally get through illegal deals on crude oil. It happened during our last mission for a raid against the terrorist at their hide out I went with the men in my unit and we found money and ammunition’s in their hideout. We submitted the ammunition’s and some money to the government so our commander decided to share some of the money within ourselves which we have done and I got a share of $4.2 million United States dollars which I packaged in a box.

  Right now, everyone of us is moving out his share out of Syria and I have decided to move my share through the United Kingdom Red cross that brought relief material from donors in Europe, I contacted a woman I know among them who is a diplomat to help me move my box into Europe as a diplomatic cargo and she accepted. I told her the box contains important document and family values, so she does not know the real content of the box is money but she will secure it as a diplomatic cargo in a way that no body will have the sole right to open it except the beneficiary. When the cargo arrives Europe, another diplomat in Europe will be the one in charge to deliver the cargo to your address using his diplomatic immunity as I discussed with her. The airplane that would be used is Red cross jet which equally has immunity, also diplomats have immunity that covers them against any check. I cannot move this money to Canada because i will be in your country for about four years, so I need someone I could deal with. If you accept I will make you the beneficiary of the cargo and transfer it to Europe through that Red cross jet.

  Please, if you will kindly assist me, I will give to you the complete details you need for us to carry out this process successfully. I decided to find someone that is real and not imaginary and that is why i went to this secured site where I can be sure that you are a real person. I believe I can trust you. Where we are now, I can only communicate through our military communication facilities which is secured so nobody can monitor our discussions. Be rest assured that this process is safe and 100% risk free for you until you receive the cargo from a diplomat. If you will help me, please reply me immediately so that I can explain to you more details. I will give to you 20% of the total sum if you help me, then you keep my own share which I want to use for investment and charity purpose when I come over soon. Please will you help me in safekeeping my cargo?

  I wait for your urgent response.

  DR. DAN MACDONALD   

  • Can Balkan

   Paylaştığınız için teşekkürler. Bu da bir başka dolandırıcılık yöntemi.

   • Mehmet

    Aynı mesaj bana da geldi.

  • Shshshsh

   Aynı mesaj bana da geldi ve konuşmaya devam ediyorum bakalım sonu ne olacak..

   • Kurban adayı

    Bana da geldi….yazışmalar adres kimlik bilgisi ve telefon istemeye kadar ilerledi….güven tazelemek için paranın ve kimliğinin fotosunu istedim 🙂 bakalım ne olacak….

   • Sadık

    Bana da geldi yeni mesaj sizin durumlar ne oldu acaba 🙂

   • Sadık

    devamında nasıl ilerliyor acaba ben şu an ilk aşamadayım bu mail bana yeni geldi ona göre eğleneceğim biraz kendisiyle 🙂

 35. ali

  +390 68 713 80 39 numaralı adının elvan zair olduğunu ukraynada yaşadığını söyleyen şahıs.anne ve babasının öldüğünü üvey babasıyla yaşadığını ve evden kaçmak istediği yalanlarıyla kandırıyor. siberalem.comda üyeliği mevcut aman dikkatli olalım.

 36. Faruk

  Svetlana korentzit adındaki sahtekardan da uzak durun.

  • Andy

   bu dunyada ne kadar enayi varmis be,….

 37. Ali

  Elivan zair isimli şahsın siberalemdeki kullanıcı adları coffee26 ve ellvvaann…

 38. Ali

  Western union ismi svetlana korentzit bilginize…

 39. T.E

  Plovdivtsi dolandırıcılarları Medine YUSUF adında biri. Telefon nosu:+359893235849

 40. Muhyettin Ediş

  Mhb arkadaşlar bir hafta once face den biri bana mesaj attı elif adında biri bulgaristan sofrada kalıyor annesini babasını küçük yaşta kazada kaybetmiş anneannesinin yanında yaşıyormuş sözde ve türkiyeye gelmek istediğini söyledi ve elinde 250 bin Euro olduğunu söyledi bu para ile türkiyeye giriş yapamıyorum dedi güvenilir birine göndermek istiyorum bu paramı parayi gönderdikten sonra bende türkiyeye çıkar gelirim dedi bana bende deidm bana guvenebilirsiniz bana tam dedi ero hesabın at dedi attım dün sözde bankaya gitmiş 248 bin Euro benim hesabıma atmış dekontu da yanında hatta fotosunu da attı bana bende inandim bana dedi 5 dk sonra cekebilir sin dediler 5 dk geçti banka beni aradı sözde bu paranın vergisi ödenmemiş diyor bu paranın vergisi ödendiği an parayi cekebilirsiniz orda dediler bende bana parayi gönderen kişiye tam git öde dedim bende 2 bin Euro var dedi 550 eksik dedi tam dedim bana gönderdiğini z paradan al dedim senin adına olduğu için artık bende çekemiyorum dedi kalktım 550 Euro gönderdim gitti vergiyi ödedi 5 dk sonra para hesabına gelir dediler 5 dk sonra aradılar soy isimlerini tutmadığı için paraya el konuldu dediler 3500 Euro depozit yatirma lisin iz dediler öyle diyince yeni anlad m dolandirildigimi ben onlarada söyledim ağzıma gelenini söyledim anladim ki param gitti dolandiril misim sonra banka tekrar beni arıyor bu para senin hesabında ama çekemiyorsun küçük bir sıkıntı lan dolayı tevlet türkiye devleti sana soruşturma açacak basın beladan çıkmaz dedi o yönden geldiler kalktım savcılığa gittim suç duyurusunda bulunmak için orda bana geçmiş olsun dediler çoktan dolandirmislar ve daha çok para almak için yapıyorlar dediler ben kendimi güvene almak için yinede dolandirildigim à suç duyurusunda bulundum şayet devlet bana sorusturma acsalarda benim başım belaya girmesin diye durduk yerde deidm bu olay başımdan geçmiş türkiye deki vadandaslarimiz ve bizim gibi insanlar bulgarlarin oyununa gelmesin ler lütfen dikkatli olun ben düştüm başka kimse düşmesin

  • Can Balkan

   Teşekkürler paylaştığınız için. Geçmiş olsun.

 41. (benide böyle yemeğe çalıştıLar Ben anldım muhabbeti ama itiraf etmem gerekiyor dinden Vurunca dedim insanlık ölmemiş Ben sana yardım ederim Allahın adını anıyor sonucta snradan yine konusa konusa Acık vermeye basladı ama nasıl professionaller hepsi Çete halinde çalışıyorlar Dinimizi alet ediyolar ..kanmayın arkadaşlar İnsanlık ölmüş malesef f elif görürde belki anlar Bu uyanmıs da hbarim yok die 850 euro istio utanmadan bide Babayı alırsın .. 🤙dikkat ediniz)

  Selam ben elif 25 yasindayim bulgaristan da yasiyorum rurkiye dogumlusu babam urfali ben daha 5 yasinda iken bulgaristana gocmusler kan davasi yuzunden ve trafik kazasinda olmusler ben daha 5 yasinda iken beni buyuk annem buyuttu burada bir duzen kurduk kendimize cifligimiz var 150 bas.inegimiz var ben turkiyeden ev almak istoyorum ama buyuk annem izi. Vermiyor ve turkiyeden nefret ediyor ve benim ayilemden kalan arazileri vardi ve onlari sattim suan elimde 250 bin evro var neolur allah askina bana yardim et ev bulma ve almam icin hemen cikar gelirim 12 yasindan beri kuran okuyorum 5 vakit namazimi kiliyorum ama anla beni tanidigim kisiler hep kazik attilar birini tanidim antalyadan bir ay once 3 gun telden konustuk sana ev buldum bana hemen120 bin yuro gonder dedi sana evi hemen alayim dedi ve yolladim.120 bin yuro aksam oldu teli.kapatti o gun bugun haber yok ve bir afta once klbrlstan sana yardim edicem dedi ve 6 evro gonder dedi borcum var bana kuran kerim el basti ciddiyim dedi ve 6 evro yoladim telini kapati ya bu ne allah korkulari yokmu bunlarda bu yuzden ben kendime allahtan korkan bir abi yada ciddi arkadas ariyorum bana ev bulsun ve hemen cikar gelirim saygilarimla ben bu siteye artik.girmem.bana buradan ulasirsin bu benim.cep telim 0035989378XXXX bir afya once turkiyeye yola ciktim ama gumrukten beni salmadilar bu 250 bin yuroila yasakmis ve bende bankaya gittim hesap actirmak istedim.yine olmadi ilaki turk vatandasi olamak gerek mis turkiyeden esap acmak esap acmak icin ve bu parayi yatirmak icin o yuzden ben bu siteye uye oldum iyi bir turk vatandasinla arkadas olmak ve ona yolamak ona guvenmek istiyorum bu 250 evro yu ben gelene kdr emanet tutsun neolursun allah icin allahtan korkun varsa yardim et parami turkiyeye cikarayim ama olmaz dersen yinede yardim etmis kdr oldun istersen telden ara 0035989378XXXX

 42. Can Balkan

  Sakın diyeyim. Çok büyük bir hata yapmış olursunuz. Yorumunuzu siliyorum.

 43. hasan rençber

  ben antalyadayım AYGYÜN ALİEV adlı bir kişi beni 1sn aramış ve bende eski sevigilim yabaancı olduğu için wp den yazdım sonradan farkettim başörtülü bir kız fotosu var gene de bana yazmışsınız deidm kusura bakmayın türkeyeden emlakçılara bakıyordum ama yanlış çevirmişim felan dedi bende üstüne gittim nerden bakıyordun falan fiş mekan kendini tanıtmaya başladı 25 yaşındayım 5 yaşında annem ve babam trafik kazasında öldü babannem ile yaşıyoruz 150 baş büyük hayvanımız var cart curt diye bir ton kelime yazmış bana daha önceden birine 125 bin euro para gönderdiğini ve şuanda kalan diğer arsaları satıp 250 bin euro su olduğunu söyledi sadece bir kere görüntülü konuşalım dedi ok dedim telefonum yere düştü ahırda üstünden hayvan geçti seni pc den face book tan arıycam dedi tamam dedim messenger üzerinden görüntülü konuştuk kendini tanıt dedi muamelemi çektim herşey tamam kapattık 15 dk sonra tekrar aradı bak bana güvenmen için bir şey göstericem dedi bir çanta dolusu para gösterdi 250 bin euro sonra hafta içi bir gün geliceğini en kısa zamanda gelmek istediğini söyledi babannesi türkiyeden nefret ediyormuş sebebini oda bilmiyormuş bu yüzde babannesi her haftada bir gün mevlüte gidiyormuş o gün kaçıcakmış evden şimdi daha bugün konuştuk elhamdülillah diyen kız bana banka gidince ararım canım felan yazmış +359 87 607 2123 numara da bu arkadaşlar denk gelen olursa sakın inanmasın bu kahpeye ben daha bugün konuştum sözde yarın gelicek ama bakalım bakalım kim kimi dolandırıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.