Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde 10 milyondan fazla emekli var. Maalesef emeklilerimizin bir çoğu düşük emekli maaşları nedeniyle geçim sıkıntısı çekiyor. Geçim sıkıntısı içerisindeki emekliler bankaların kapısını artık daha sık çalar oldu. Bankalar da emeklilerin gelir garantisi olduğunu bildikleri için emeklilere kredi kampanyaları düzenliyorlar. Bu yazımızda 2016 yılında emeklilere kredi veren bankaları inceleyeceğiz.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki neredeyse bütün bankaların emeklilere özel kredi kampanyaları var. Yalnız emeklilere kredi veren bankalar genellikle emekli maaşını kendilerinden alan emeklilere kredi vermeyi tercih ediyorlar. Emekli kredisi almak istiyorsanız, bir iki istisna dışında maaşınızı ilgili bankaya taşımanız gerekebilir. Şimdi gelin 2016 yılında emeklilere kredi veren bankalara bakalım:

İş Bankası: 2016 yılında emeklilere kredi veren bankalardan biri İş Bankası. Emekli Sandığı, SSK veya Bağ-Kur emekli maaş ödemelerini İş Bankası’ndan alan emekliler, Emekli Kredisi’nden yararlanabiliyorlar. İş Bankası emekli kredisi almak isteyen müşteriler emekli tanıtım kartıyla birlikte herhangi bir İş Bankası şubesine başvurabilirler.

Yapı Kredi: 2016 yılında emeklilere kredi veren bankalardan bir diğeri Yapı Kredi. Emekli maaşını Yapı Kredi’den alan emekliler, Yapı Kredi’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisi fırsatından da yararlanabiliyorlar.

VakıfBank: Kamu bankalarından olan VakıfBank da emeklilere kredi veren bankalardan biri. VakıfBank da maaşını Vakıfbank’tan alan emeklilere özel emekli kredisi fırsatı sunuyor.

ING Bank: Emeklilere kredi veren bankalardan biri de ING Bank. Ayrıca ING Bank’tan kredi alan emekliler 3 çeyrek altın kazanıyorlar. ING Bank emekli kredi kampanyasına göre, maaşını ING Bank’a taşıyan emekliler 2 çeyrek altın ödül kazanırken, emekli maaşını taşıyıp bir de 10 bin TL kredi kullanan emekliler 1 çeyrek altın daha kazanıyorlar. Böylelikle maaşını ING Bank’a taşıyıp kredi çeken emekliler 3 çeyrek altın kazanmış oluyorlar.

Finansbank: Emeklilere kredi veren bankalardan bir diğeri ise Finansbank. Finansbank, emeklilere maaşlarının 10 katına kadar kredi vermenin yanı sıra Emekli Bankacılığı adı altında hazırladığı bankacılık paketi ile de emeklilere market ve eczane alışverişlerinde yılda 360 TL’ye kadar indirim avantajı sunuyor.

TEB: 2016 yılında emeklilere kredi veren bankalar kervanına TEB de katıldı. TEB’in Emekliye Hizmet Programı adı altında sunduğu emekli kredi kampanyalarından faydalanabilmek için emekli maaşınızı TEB’den almanız gerekiyor.

Burada örneklerini verdiğimiz emeklilere kredi veren bankaların yanı sıra Ziraat Bankası, DenizBank, HalkBank gibi diğer bankaların da emeklilere özel kredi çözümleri bulunmakta. Tüm bunlara ilave olarak son zamanlarda bankacılık faaliyetlerine aracılık eden PTT de emeklilere kredi veren kurumlardan biri. Maaşını postaneden alan emekliler PTT Emekli Kredisi ile çeşitli bankalardan kredi kullanabilmektedir. Emeklilere kredi veren PTT’nin emekli kredi kampanyalarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

2016 yılında emeklilere kredi veren bankalar konusunda herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere ve diğer okuyuculara iletebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.