Hopi nedir? Hopi nerelerde geçerlidir?

Türk perakende sektöründe 2015 yılının en önemli gelişmelerinden birisi kuşkusuz Hopi idi. Boyner grubun ”Alışverişin yeni app’i” olarak duyurduğu, marka yüzü olarak Tolga Çevik’in kullanıldığı ve uygulamayı indiren 1 milyon kişiye 25 TL Paracığın dağıtıldığı Hopi nedir?

Mağazalar ya da markalar müşteri sadakati yaratabilmek için kendilerinden sık alışveriş yapan müşterilerine özel indirim ve kampanyalar sunarlar. Örneğin, Migros’un Money Club kartı ile Migros’tan yaptığınız alışverişler için Money puan kazanır, daha sonraki alışverişlerinizde bu puanları kullanabilirsiniz. Boyner de başta bünyesinde bulunan Beymen, Altınyıldız, NetWork, Fabrika. Morhipo.com, YKM gibi mağazalarda geçerli olacak ve kullanıcılara Paracık kazandıracak ve özel fırsatlar sunacak bir uygulama geliştirmek amacıyla Hopi’yi yarattı. Hopi ile cüzdanınızda bir sürü kart taşımanıza da gerek kalmadı. Hopi’yi akıllı telefonunuza indirip, Hopi’nin geçerli olduğu iş yerlerinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hopi Paracık sistemi ile Hopi ile kazanılan 1 Paracık, üye işyerlerinde 1 TL olarak kullanılabilmektedir. Peki Hopi Paracık nasıl kazanılır? Hopi’nin geçerli olduğu yerlerde yaptığın alışverişlerde ödemeyi gerçekleştirirken, kasada akıllı telefonundaki uygulamayı gösterip alışverişten Paracık kazanabilirsin. Daha sonra kazandığın Paracıkları diğer alışverişlerinde harcayabilirsin. Örnek vermek gerekirse, Boyner’den 100 liralık bir alışveriş yaptın ve 30 Paracık kazandın. Daha sonra, NetWork’e gittin ve Paracık’ların 3 kat değerli kullanıldığını gördün. Yani, Hopi uygulamandaki 30 liralık Paracık, NetWork’te 90 lira olarak geçerliydi. Diyelim ki NetWork’ten de bir takım elbise aldın. Kasada yine uygulamanı göstererek, takım elbisenin 90 lirasını 30 Paracık ile ödeyebilirsin, böylelikle 90 lira indirim kazanmış olursun.

Hopi kimin?

Hopi, Türkiye’nin en büyük perakende gruplarından olan Boyner’in teknoloji şirketi BNR Teknoloji tarafından yönetilmektedir. Boyner kimin derseniz, buradaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hopi nerelerde geçerli?

Son olarak Migros’un da katılması ile Hopi’nin geçerli olduğu yerler iyice arttı. 2016 yılı itibarıyla Hopi, Migros, Beymen, Marks&Spencer, MNG Kargo, Etstur, Morhipo, Bimeks, Boyner, Digiturk, Turkcell, YKM ve Yargıcı gibi mağazalarda geçerli olup, Hopi’nin geçerli olduğu yerler günden güne artmaktadır. Hopi’nin geçerli olduğu tüm yerleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

hopi kampanya

Hopi kampanyaları nelerdir?

2016 güncel Hopi kampanyalarından bazıları aşağıda sunulmuştur.

Boyner & YKM: Bütün ürünlerde bütün Paracık’ların harcarken %25 daha değerli.

Morhipo: 200 TL ve üzeri alışverişlerinde 25 Paracık’a kadar Paracık’ların 2 kat değerli.

TEB: TEB kredi kartı veya banka kartıyla 200 TL üzerinde alışverişlerinde 25 Paracık kazan.

Hopi ile ilgili görüş ve önerilenizi aşağıdaki yorum bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.