Kiraz Hesap Nedir?

ING Direct’in ”Orange Everyday” programıyla başlayıp, ülkemiz mevduat piyasasına ING Bank’ın Turuncu Hesap ile 2011 yılında kazandırdığı ”vade derdi olmayan mevduat” ürünleri silsilesine bu hafta yeni bir ürün daha katıldı.

Finansbank’ı sattıktan sonra centilmenlik anlaşması gereğince bir süre Türk bankacılık piyasasından uzak duran Hüsnü Özyeğin, 2010 yılında Millenium Bank’ı satın alarak sahalara geri dönüş yapmıştı. Bu sıralar 5. yılını kutlayan banka, müşterilerine ”Kiraz Hesap” adı altında yeni bir mevduat ürünü sunuyor.

Peki Kiraz Hesap Nedir?

Kiraz Hesap, dilediğiniz zaman para çekip yatırabileceğiniz, vadesiz mevduat hesabının likidite avantajlarını vadeli mevduat hesabının getirisiyle birleştiren bir tür gecelik mevduat hesabı. Sadece Türk Lirası cinsinde ve minimum 3 bin lira ile faiz kazanmaya başlayabileceğiniz bir mevduat hesabı olan Kiraz Hesap ile EFT‘nin yanısıra, fatura ve kredi kartı ödeme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Hesap faiz oranları ne?

Kiraz Hesap, yeni müşterilere özel ilk 45 gün geçerli %13.25 Hoş geldin faizi sunuyor. 45 günün ardından şu an için geçerli olan Kiraz Hesap devam faiz oranı ise %10.50.

Kiraz Hesap’ın sunduğu Hoş geldin faizi şu an için piyasaki en yüksek faiz oranlarından biri olsa da, daha sonraki dönemlerde verdiği %10.50 faiz oranı piyasa koşullarında pek rekabetçi görünmüyor.

Kiraz Hesap başvurusu nasıl yapılır?

Kiraz Hesap başvurusunu internet üzerinden buraya tıklayarak yapabileceğiniz gibi, Fibabanka şubeleri veya 4448888 numaralı Fibabanka çağrı merkezi aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Günden güne gelişen bankacılık ürünleriyle, Türk bankacılık piyasası müşteriler lehine sonuçlar doğurmaya devam ediyor. Kiraz Hesap da, müşterilerin yüksek faiz oranınından -geçici bir süre olsa da- yararlanabilecekleri başka bir ürün.

Şu an için Kiraz Hesap’ın sunduğu %10.50 devam faiz oranı, piyasa koşullarının altında olsa da, hoşgeldin faizi avantajından yararlanmak isteyen özellikle büyük tutarlı mevduat sahiplerinin ilgisini çekecek bir ürün olduğunu söylemek isterim. Lakin, Fibabanka’nın hoşgeldin faizi cazibesine kapılıp gelen müşterileri bu devam faizi ile elinde tutmasının zor olacağını da belirtmek isterim.

Turuncu Hesap Kiraz Hesap karşılaştırması yaparsak, bugün itibarıyla Kiraz Hesap yalnızca 45 gün geçerli %13.25 oranında faiz sunarken, Turuncu Hesap 1 yıl geçerli %13 Hoş geldin faizi sunmaktadır. Hoşgeldin faizinin bitiminde geçerli olacak devam faizlerine baktığımızda Kiraz Hesap devam faiz oranı %10.50 iken Turuncu Hesap devam faiz oranının özellikle 250 bin lira ve üzeri mevduat için %12 olduğunu görüyoruz.

Kiraz Hesap’a ilişkin soru, yorum ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Comments
 1. Meliha

  merhabalar vadesiz kiraz hesap herhangi bir kesinti yapmıyor dimi? Paranızın tamamını alabiliyorsunuz yani dimi?

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Herhangi bir kesinti olmaz. Hesap işleim ücretini de hesap açtırmadan netleştirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.