Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev almak istiyorsunuz ama bütün bankalar peşinat istediği için bu hayalinizi bir türlü gerçekleştiremiyorsunuz. Kafanızda şu sorulardan birisi var: ”Sıfır peşinatla ev sahibi olmak mümkün mü?.”, ”Peşinatsız ev almak hayal mi?”, ”Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır?”, ”Peşinatsız ev kredisi veren bankalar hangileri?”.

Bu yazımızda peşinatsız ev kredisi veren bankaları inceleyeceğiz. Bankalar peşinatsız ev kredilerini, genellikle ”%100 konut kredisi” olarak adlandırıyorlar. Çünkü normalde, BDDK kuralları gereğince, satın alınacak evin değerinin (yani teminat gösterilecek mülkün) en fazla %75’ine kadar kredi verilebiliyor. Ama bankalar, tüketicilerden gelen peşinatsız ev alma taleplerini karşılayabilmek için, müşterilerden ikinci bir konutu teminat olarak gösterip, yeni bir konut almalarına imkan tanıyan peşinatsız ev kredisi modelini geliştirdiler.

Aşağıda sıraladağımız güncel peşinatsız konut kredisi kampanyalarının tamamında, bankalar satın alınacak konut dışında başka bir konutun da ipotek gösterilmesini şart düşüyorlar. Yönetmelikler çerçevesinde, başka bir bankanın aksi yönde davranabilme ihtimali de maalesef mevcut değil. Şimdi, 2016 peşinatsız ev kredisi veren bankaları sıralayalım.

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi: Akbank’ın ”Peşinatsız Mortgage” olarak adlandırdığı peşinatsız konut kredisi ürünü, sabit faizli, ekspertiz bedelinin tamamına kredi sağlayan, kendinize, ailenize veya üçüncü bir kişiye ait konutu teminat göstererek alacağınız konutun tamamına kredi veren bir peşinatsız kredi türüdür. Akbank peşinatsız konut kredisi detaylarını öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Garanti Peşinatsız Konut Kredisi: Garanti Bankası’nın ”%100 Mortgage” olarak adlandırdığı, peşinatsız ev kredisi ürünü, Türk Lirası cinsinden, 240 ay vadeli, sabit veya değişken faizli, değişken ödeme planlarıyla sunulan bir peşinatsız konut kredisi ürünüdür. Garanti Bankası peşinatsız ev kredisi ile ilgili detayları öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Yapı Kredi Peşinatsız Konut Kredisi: Yapı Kredi’nin ”%100 Mortgage” olarak adlandırdığı, peşinatsız ev kredisi ürünü, yeni evini alırken peşinatı olmayanlar ve evin değeri kadar kredi kullanmak isteyenler için tasarlanmış bir peşinatsız konut kredisi türüdür. Yapı Kredi Bankası peşinatsız konut kredisi ile ilgili detayları öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz. 

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi: Finansbank’ın ”Peşinatsız %100 Konut Kredisi” olarak adlandırdığı peşinatsız konut kredisi ürünü, Türk Lirası cinsinden, 180 ay vadeli, sabit faiz oranıyla ekspertiz değerinin tamamına kredi sağlayan bir peşinatsız konut kredisi ürünüdür. Finansbank peşinatsız ev kredisi detaylarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

DenizBank Peşinatsız Konut Kredisi: DenizBank’ın ”%100 Mortgage” olarak adlandırdığı, peşinatsız konut kredisi ürünü, peşinatım yok diyenlere özel olarak tasarlanmış bir peşinatsız ev kredisi ürünüdür. DenizBank peşinatsız konut kredisi ile 300 aya kadar vade ile ev sahibi olabilirsiniz. DenizBank peşinatsız konut kredisi detaylarını öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz. 

DD Mortgage Peşinatsız Konut Kredisi: DD Mortgage’ın ”%100 Klasik Konut Kredisi” olarak adlandırdığı peşinatsız ev kredisi ürünü, özellikle yatırım amaçlı ev almak veya aile desteğiyle ev almak isteyenler için tasarlanmış peşinatsız ev kredisi türüdür. DD Mortgage peşinatsız ev kredisi detaylarını öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

2016 yılında peşinatsız konut kredisi veren bankaların hepsi, yönetmelikler gereği ikinci bir konutun da ipotek olarak gösterilmesini istiyor. Peşinatsız ev almak için diğer yolları burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalara ilişkin fikirlerinizi veya sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.