Vakıfbank Kredili Bankomat Faiz Oranı

Kredili mevduat hesabı, bankanın size tanımladığı limitler dahilinde, hesabınızda para olmadığında dahi kullanabileceğiniz bir kredili hesaptır. Kredili mevduat hesabını kullandığınız zaman bankaya faiz ödemesi yaparsınız. Kredili mevduat hesabının faizi kullanılan ek limit ve ek limitin kullanıldığı gün sayısına bağlı olarak değişir.

“Kredili Mevduat Hesabı nedir?” başlıklı yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı faizi hesaplamasını anlattığım yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bankalar, kredili mevduat hesaplarına farklı farklı isimler vererek, bu ürünlerini diğer bankaların KMH ürününden ayrıştırmaya çalışırlar. Vakıfbank, Kredili Mevduat Hesabını “Kredili Bankomat” olarak adlandırıyor. Bu yazımda, “Vakıfbank Kredili Bankomat nedir?” ve “Vakıfbank Kredili Bankomat faiz oranı nedir?” sorularını cevaplamaya çalışacağım.

Vakıfbank Kredili Bankomat nedir?

Vakıfbank Kredili Bankomat, Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu kredili mevduat hesabıdır. VakıfBank Kredili Bankomat ile hesabınızda yeterince bakiye olmasa dahi, bankanın size sağladığı limitler dahilinde para çekebilirsiniz.

Vakıfbank Kredili Bankomat faiz oranı nedir?

Vakıfbank Kredili Bankomat faiz oranı aylık % 1.84 olarak uygulanmaktadır. Bu faiz oran piyasa koşullarına, bankanın yaptığı dönemsel kampanyalara veya müşteri ile bankanın arasındaki sözleşmeye göre farklılık gösterebilir. Lakin 2018 yılının ilk çeyreği itibarıyla, Kredili Bankomat faiz oranı aylık % 1.84’ü aşamaz. Türkiye Cumhuriyet Merkezi Bankası, yılın her çeyreği için kredi kartı ve kredili mevduat hesapları için uygulanacak en yüksek faiz oranlarını duyurur.  Bankalar, TCMB’nin belirlemiş olduğu aylık faiz oranının üzerine çıkamazlar ama isterlerse azami oranın altında bir faiz oranı uygulayabilirler.

30Haziran 2018 itibarıyla TCMB’den yapılan duyuru ile kredili mevduat hesabı için uygulanacak faiz oranları da %1.84’ten %2.02’ye yükseltilmiştir. Söz gelimi önceden 1000 liralık kredili mevduat hesabını 1 ay boyunca kullandığınızda ödediğiniz faiz 18.4 lira iken, bugün 20.2 liraya yükselmiştir. Bu faiz tutarına ilave olarak BSMV ve KKDF de ödersiniz.

Ekim 2018 itibariyle, faiz oranı 2.25 olarak güncellenmiştir.

Vakıfbank Kredili Bankomat faiz oranını verdikten sonra şimdi de örnek senaryolar üzerinden faiz hesaplaması yapalım.

Vakıfbank Kredili Bankomat hesabınızdan 1.000 TL kullandığınızda, günlük olarak 0.61 TL faiz ödersiniz. KKDF ve BSMV ile toplam faiz ödemesi 0.73 TL olur.

Vakıfbank Kredili Bankomat hesabınızdan 1.000 TL kullandığınızda, aylık olarak 18.4 TL faiz ödersiniz. KKDF ve BSMV ile toplam faiz ödemesi 22.08 TL olur.

Vakıfbank Kredili Bankomat hesabınızdan 500 TL kullandığınızda, aylık olarak 9.2 TL faiz ödersiniz. KKDF ve BSMV ile toplam faiz ödemesi 11.04 TL olur.

Vakıfbank Kredili Bankomat faiz hesaplamasına ilişkin sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Comments
 1. Yaşar

  İyi günler vakıfbank kredimi mevduat hesabı faiz oranı 2018 yılı için ne kadar 100 tl ye ne kadar faiz ve para ödeniz günlük aylık siteler de araştırdım ama 2018 vakıfbank kmh faiz oranını bulamadım kimi yerde 1.84 kimi yerde % 2 kimi yerde % 2, 02 kimi yerde de
  % 2, 48 yazıyor kesin bir bilgi yok nasıl hesaplanıyor birde ayın kaçından kaçına kadar olan harcamaları kapsıyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Vakıfbank Kredili Bankomat faiz oranı aylık % 1.84 olarak uygulanmaktadır. Ama bunu internet bankacılığınıza girerek tam olarak öğrenebilirsiniz. Bazı müşterilere özel oran verilebilir.
   100 liranın aylık faizi 1.84 lira olacaktır. BSMV ve KKDF ile toplam faiz 2.20 lira olur. KMH ay içerisinde bir günlük fahi kullanılıp kapatılabilir. Yalnızca kullandığınız gün sayısı kadar faiz ödersiniz.

 2. Serdar

  Bankomat limitini web üzerinden istediğimiz zaman yükseltebilir,alçaltabilir yada kapatabilir miyiz?

  • Can Balkan

   Sanmıyorum. Bu tip işlemler çağrı merkezi veya şube kanalıyla yapılıyordur diye tahmin ediyorum.

 3. taner

  merhaba;kredi kartı borcunu 1000 tl eksik yatırmak mı daha uygun yoksa ek hesapla dönem borcunu kapatmak mı?Teşekkürler.

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Kredi kartı borcunuzun asgari tutarını yatırdıktan sonra kalan borç içerisinden 1000 lira eksik yatırmak daha mantıklı. Ama asgarinin muhakkak yatırılması gerekir. Kredi türleri arasında faizi en yüksek olan genellikle kredili mevduat hesabıdır.

 4. sirac

  diyelim ki benim 10000 tl kredili bankomat hesabım var .bu ay hepsini kullandım ve ay sonunda 2000 tl ödeyebildim.8000 lira hala eksideyim.bu 8000 liraya da gelecek ay günlük olarak faiz yansıtılır mı? yoksa uygulanan faiz tek bir ay için mi geçerli ?

  • Can Balkan

   Hesabın ekside olduğu her gün için faiz yansıtılır. İster 1 ayda ister 15 günde ister 3 günde kapatın, faiz günlük olarak işler. 8 bin liranın 1 aylık faizi 200 lira civarında olacaktır.

 5. Ali tpktaş

  Vakif bank kmh hesabim 3000 tl ye acik ve gecen aydan 3000 tl eksiye 93 tl faiz ucreti kesmis 1 aylik bu birde hesap detaylarindan faiz oranina baktigimda yuzde 24,24 yaziyo normalmi bu ?

  • Can Balkan

   Faiz oranı yıllık olarak verilmiş. Aylık 2.02 olabilir. Ama 3 bin liraya 93 lira faiz ödemeniz için aylık faiz oranının 3.1 olması olması gerekiyor. Dolayısıyla bir yerlerde bir tuhaflık mevcut.

 6. Harun Sivrikaya

  Kmh den tüm limitimi çekip şuan Vakıfbank’ta olan arı vadeli hesabıma atsam kara geçer miyim kısa vadede limit 6500 arı vadeli hesabın faizi ise 21,75 yazıo (bankanın yaş tahtaya basacağını düşünmyrm ama

  • Can Balkan

   Hayır tabi ki. KMH’ın yıllık maliyeti 30% üzerinde.

 7. FATİH

  Kredi hesabima havale yaparken yanlışlıkla bankomat kredili hesabımdan odeme yaptım bunu 2 dk icinde farkedip hesabimdan kredili bankomat hesabıma ödeme yaptım bu durumda bana borç çıkacakmı

  • Can Balkan

   1 günlük faiz yansıtabilirler. Bir kaç lira fazla bırakın kredili hesabınızda.

 8. Mehmet ökmen

  Iyi aksamlar vakıfbank in bankomat kartı için bugunki faiz orani nedir acaba ve 17.000 tl çeksem aylık faizi tahmini ne kadar atar uzerine simdiden tesekkur ederim

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Banka ile ayrı hükümler içeren bir sözleşmeniz yoksa aylık faiz %2.25 olarak uygulanmaktadır. 17 bin lira çektiğiniz takdirde ödeyeceğiniz faiz 383 lira olacaktır. Bu faize ilave olarak topalm %20 oranında BSMV ve KKDF ödemeniz olur. Böylelikle 17 bin liranın aylık maliyeti size 460 lira olacaktır.

 9. Mustafa taskin

  Bu geceden sonra avans hesap faiz oranı 2.25 olacak güncelleme yaparsanız sevinirim..çalıştığım bankalardan msj geldi 15 gün once

  • Can Balkan

   Teşekkürler. Yazıya not olarak ilave edilmiştir.

 10. Hüseyin

  Bugun kredili mevduat hesabimdan bankomat hesap kartindan eksi hesapdan 130 tl cektim gunluk ne kadar faiz yer 30 gunde ne kadar olur

  • Can Balkan

   Aylık faiz 5 lirayı geçmez vergilerle birlikte.

 11. hasan

  Bugun kredili mevduat hesabimdan bankomat hesap kartindan eksi hesapdan 5000 tl cektim gunluk ne kadar gelir

  • Can Balkan

   5 bin liranın günlük KMH faizi 5 lira civarında olacaktır.

 12. Kürşat

  İyi günler bugün kredili mevduat hesabımdan 6500tl çektim mobil bankacılıkta faiz tutarı olarak günlük 17.48tl olarak gözüküyor. Faiz oranı 2.25 olması rağmen faiz tutarı neden yüksek oldu böyle

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Cuma günü çektiğiniz için 3 günlük faiz işletmişlerdir diye tahmin ediyorum.

 13. İlhami

  Valla arladaslar kusura bakmayin arkadasalr bana gelen 1000tl ye 31 tl faiz uygulamislar

 14. onur

  merhabalar, şuan 3000tl avanslı bankomat hesabım var. kredi ödemesini bu hesaptan yapıyorum. bu ay ödeme yapamayacağım, kredim avans ücretinden çekilir mi? yoksa hesabın artıda olması şart mı

  • Can Balkan

   Merhaba,
   %90 ihtimalle kredili mevduat hesabınızdan kredi tahsilatı yapılır.

 15. Kadir

  Merhabalar,

  kredili mevduat hesabımdan 15 temmuz 2018 de 6000 TL para çektim. Ve bu zamana kadar da hiç bir ödeme yapılmadı. 15 haziran 2019 da geri ödemesi gecikme faizi, vergisi ile birlikte ne kadar olur.
  Teşekkürler

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Siz bu süreç içerisinde hiç faiz ödemesi yapmadıysanız, muhtemelen yasal takibe düştünüz. Uygulanan faiz oranlarını vs. bilmeden hesaplamam oldukça güç, ancak siz kendinizi psikolojik olarak 9 bin lira civarına hazırlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.