Yıllık Aidatsız Kredi Kartları

2013 yılı Kasım ayından bu yana, Gümrük Bakanlığı’nca hazırlanan yasa ile bankalar müşterilerine aidatsız kredi kartı sunuyorlar. Ülkemizde şu an 58 milyon kredi kartı varken, yalnızca 4 milyon kredi kartı aidatsız. Bu yazımızda, kart ücreti almayan bankalar ve sundukları aidatsız kredi kartı seçeneklerinden bahsedeceğiz. İşte kredi kart ücreti almayan bankalar ve kartları:

Akbank Aidatsız Kredi Kartı – Free Kart

Yıllık kart ücreti ödemek istemeyen müşteriler için Akbank tarafından sunulan aidatsız kredi kartı Free Kart ile chip-para kazanmaya devam ederken, aynı zamanda harcamalarınıza taksit yaptırma imkanından da faydalanabiliyorsunuz. Bazı ekstra kampanyalara ise, isterseniz katılıyor, isterseniz katılmayabiliyorsunuz. Tüm bunlara ilave olarak, Free Bütçem servisi ile harcamalarınızı kontrol altında tutabiliyorsunuz. Örneğin, Free Kart ile aylık harcama tutarı belirleyip, o tutara ulaştığınızda SMS ile bilgilendirilirsiniz. Free Kart, aidatsız kredi kartı olmasına karşın, normal bir kredi kartının sunmuş olduğu özelliklerin hemen hepsine sahip bir kredi kartı. Free Kart ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Yapı Kredi Aidatsız Kredi Kartı – World Eko

Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu aidatsız kredi kartı World Eko ile yıllık kredi kart ücreti ödemez, World üye işyerlerinde sunulan standart taksit ve Worldpuan avantajlarından yararlanmaya devam edersiniz. Temassız kart özelliği sayesinde 50 liraya kadar olan harcamalarınızı yalnızca kartınızı POS’a okutarak gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Aidatsız Kredi Kartı – Flexi Card

Garanti Bankası tarafından Flexi Card ile, kart aidati ödemeden Bonus kazanma imkanlarından ve taksit fırsatlarından yararlanmaya devam edersiniz. Flexi Card ile kart tasarımınızı kendiniz yapabilir, ayrıca sizin için uygun olan Bonus kampanyalarını da kendiniz seçebilirsiniz. Bu haliyle, Garanti Bankası, aidatsız kredi kartları içerisinde en kişiselleştirilmiş olanını sunuyor diyebiliriz.

İş Bankası Aidatsız Kredi Kartı – Maximum Aidatsız Kart

İş Bankası aidatsız kredi kartı Maximum Aidatsız Kart ile yıllık kart ücreti ödemez, Maximum üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde taksit ve puan avantajlarından yararlanabilirsiniz. Maximum Aidatsız Kart hem banka kartı hem de kredi akrtı özelliklerini bir arada sunuyor. Maximum Aidatsız Kart sahipleri yalnızca üye iş yerlinde sunulan ekstra taksit ve puan fırsatlarından faydalanamıyorlar. Ayrıca Maximum’un sunmuş olduğu en büyük avantajlardan biri olan Müzekart özelliği de maalesef, Maximum Aidatsız Kart kullanıcılarına açık değil.

Finansbank Aidatsız Kredi Kartı – Fix Kart

Finasbank’ın kart ücreti olmayan kredi kartı Fix Card ile aidatsız kredi kartı keyfini yaşamanın yanı sıra Finansbank üye iş yerlerinde sunulan avantajlardan da yaralanabilirsiniz. Fix Card, müşterilerine ilave bir ayrıcalık daha yaşatıyor: aynı kartta hem kredi kartı hem banka kartı. Böylelikle harcamalarınızı ister kredi kartınızdan isterseniz de banka kartından yapabiliyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak, Fix Kart ile 50 liraya kadar olan harcamalarınızda temassız özelliğinden faydalabilirsiniz.

DenizBank Aidatsız Kredi Kartı – Net Kart

DenizBank’ın ”Her şey Açık, Her şey Net!” sloganıyla duyurmuş olduğu aidatsız kredi kartı Net Kart ile yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Net Kart sahipleri, SMS üzerinden yaptıkları başvurularda, masrafsız taksitli nakit avans fırsatından faydalanabilirken, DenizBank’ın sunmuş olduğu Bonus’a özel artık taksit ve esktra bonus kampanyalarından faydalanamıyorlar.

TEB Aidatsız Kredi Kartı – Sade Kart

TEB’in yıllık kart aidatı ödemek istemeyen müşterileri için tasarlamış olduğu TEB Sade Kart, adı gibi oldukça sade bir kart. TEB Sade Kart ile yalnızca peşin ödeme yapabilir, sonrasında ücret karşılığında 3-6-9 taksit imkanından yararlanabilirsiniz. TEB Sade Kart’ın sunduğu en büyük fırsat ise haftaiçi 100 lira harcama yaparsanız, hafta sonu yapacağınız sinema ve tiyatro bileti harcamalarında %50 indirim kazanırsınız. Yani hem kart ücreti ödemek istemeyen, hem de sinema ve tiyatro seven biriyseniz, TEB’in aidatsız kredi kartı Sade Kart tam size göre.

ING Bank Aidatsız Kredi Kartı – ING Pegasus Plus Kart

ING Bank ve Pegasus tarafından ortaklaşa tasarlanmış olan yıllık kart aidatsız ING Pegasus Plus Kart ile hem UçuşPuan hem de bonus puan kazanabilir, kazandığınız uçuş puanları Pegasus’tan bilet alırken kullanabilirsiniz.

Odeabank Aidatsız Kredi Kartı – Bank’O Card

Odeabank aidatsız kredi kartı Bank’o Card ile yurt içi, yurtdışı ve internet üzerinden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Alışverişe ek olarak dilerseniz nakit avans veya taksitli nakit avans fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Bank’o Card kullanıcıları, Odebank’ın sunmuş olduğu Bank’o Servis hizmetlerini de kullanabiliyorlar. Bank’O Card ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

HSBC Aidatsız Kredi Kartı – HSBC Concept

HSBC tarafından sunulan Concept kart ile yıllık kart aidatı ödemeden, normal taksitlendirme ve Advantage puan kazanım özelliklerinden faydalanabilir, kampanya ücreti ödeyerek ekstra taksit, taksit öteleme veya dönemlik nakit puan kampanyalarına katılabilirsiniz.

Kart ücreti almayan bankalar ve sundukları aidatsız kredi kartlarına baktığımızda, hemen hepsi kartların normal taksit ve puan avantajlarını sunmaya devam ederken, ekstra taksit veya ekstra puan avantajlarından yararlanmak için ücret talep ediyor. Bu halleriyle bile oldukça avantajlı görünen aidatsız kredi kartlarından, hali hazırda müşterisi olduğunuz bankanın kredi kartını seçip, başvurabilirsiniz. Eğer burada sunulan bankalardan farklı bir bankanın müşterisiyseniz, muhakkak müşteri temsilcisine aidatsız kredi kartı istediğinizi belirtiniz. Kanun gereği, bütün bankalar aidatsız kredi kartı sunmak zorundalar.

Yıllık kart aidatsız kredi kartlarına ilişkin soru ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlerle ve tüm okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Comments
  1. aidatsız kart

    kredi kartı aidatı alsa bile banka müşteri hizmetlerini arayıp çip para veya bonus olarak iade ettirebiliyorsunuz. ya da otomatik ödeme talimatı falan verip kart aidatı ödemekten kurtulabiliyorsunuz

Leave a Reply

Your email address will not be published.