D-Smart Elektrik Faturası Kampanyası

Enerji maliyetlerinin artmasıyla birlikte, tüketicilerin ödedikleri elektrik faturaları da yükseliyor. Bir de bunun üzerine, hırsızların çaldıkları elektriğin parasının, masum vatandaşa “kayıp-kaçak bedeli” adı altında ödetilmesiyle, elektrik faturaları kişisel bütçemizde büyük bir yer kaplamaya başladı. Önceki yazılarımda elektrik faturasını azaltmanın yollarını yazmıştım. Elektrik faturasını azaltmanın yollarından biri de elektrik şirketini değiştirmekti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’nun düzenlemeleri neticesinde, son bir yıllık elektrik tüketimi 4 bin 500 kilowatt saati aşan tüketiciler, serbest tüketici olarak kabul ediliyor ve elektriği istediği dağıtıcıdan alma hakkını kazanıyorlar.

Doğan Grubu’nun dijital platformu D-Smart, yine Doğan Grubu’nun elektrik şirketi D-TES işbirliği ile düzenlediği kampanya ile D-Smart aboneleri, elektriği %15 indirimli kullanma imkanına sahip olacaklar.

D-Smart’ın reklamlarda “D-Smart abonelerine elektrik faturalarında %15 indirim” olarak duyrduğu D-smart elektrik faturası kampanyasının katılım şartları şöyle:

  • Elektrik faturasının son 1 yılda toplam 4500Kwh (aylık ortalama 134 TL) ve üzeri olması gerekmektedir.
  • Elektrik sayacının akıllı “elektronik” sayaç olması gerekmektedir.
  • Ödenmemiş elektrik borcunun olmaması gerekmektedir.
  • 24 ay abonelik taahhütü

Bu koşulları taşıyan D-Smart aboneleri 1 adet geçmiş elektrik faturası ve kimlik fotokopisi ile başvurularını gerçekleştirerek D Smart elektrik indirim kampanyasasından faydalanmaya başlayabilecekler.

DSmart elektrik kampanyasından yeni aboneler ile birlikte aboneliği devam eden müşteriler de faydalanabiliyorlar. D-smart elektrik indirim kampanyasından faydalanabilmek için 24 ay abonelik taahhütü verilmesi gerekmektedir. Taahhüt devam ederken, aboneliğini iptal eden müşteriler, kullandıkları avantajları ceza olarak ödemek durumunda kalacaklar.

D Smart elektrik kampanyası 4 Haziran 2014 tarihine kadar devam etmekte olup, özellikle hali hazırda D smart abonesi ve elektrik faturası 134 TL’den fazla olan; herhangi bir serbest tüketici anlaşması bulunmayan aboneler, elektrik faturalarını azaltmak için kampanyadan faydalanabilirler.

Aylık 140 TL elektrik faturası ödeyen birisi, Dsmart elektrik kampanyasından faydalanırsa yıllık 250 TL daha az elektrik faturası ödemiş olacak. Ya da yaklaşık 2 ay ücretsiz elektrik kullanabilecek.

Sizler ne düşünüyorsunuz? D-smart elektrik kampanyasından faydalanmak mantıklı mı? Yoksa, kampanyadan faydalanmak yerine, kendi dağıtım şirketimizden mi indirim talep etmeliyiz? Yoksa, biraz daha bekleyip diğer dağıtım şirketlerinin kampanyaları mı görmeliyiz? Ya da en iyisi paşa paşa aynı tutarı ödemeye devam etmek mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published.