Oksijen Hesap

Bankaların mevduat toplama yarışı hız kesmiyor. ING Bank’ın Turuncu Hesap ile hayatımıza giren normalin üzerinde faiz veren mevduat hesapları uygulamasını, diğer bankalar da çeşitli isimlerle sürdürüyorlar. Bu kervana katılan son banka ise Odea Bank.

Odea Bank Oksijen Hesap adını verdiği mevduat ürünü ile %13 faizi garanti ediyor. Hatta bununla kalmayıp, diğer bankalara nazire edercesine bu faizi yalnızca ”Hoşgeldin faizi” olarak mevduat hesabı açıldıktan bir ay süre ile değil ”naber nasıl gidiyor?” gibi tebessüm ettiren bir isimle sürekli vereceğinin vadediyor. Tüm bunlara ilave olarak bugünlerde %13 mevduat faizi vermesinin yanı sıra, ilerleyen zamanlarda da %2 faiz verme sözünde bulunuyor. Yani, Odea Bank Oksijen Hesap ile diğer bankalardan her zaman daha fazla mevduat vereceğini vadediyor.

Oksijen Hesap nedir ve Oksijen Hesap avantajları nelerdir?

Oksijen Hesap, Odea Bank’ın müşterilerine sunduğu bir mevduat ürünün adıdır. Oksijen Hesap’ın en büyük özelliği diğer bankalara oranla mevduata yüksek faiz vermesidir. Diğer bankaların yalnızca yeni hesap açılışlarında geçici olarak sundukları hoşgeldin faizinin Oksijen Hesap ile sürekli verileceği vadedilmektedir. Tabi, bu faiz oranı yalnızca 50 bin liralık mevduat ile sınırlı. 50 bin lira üzerinde mevduat birikiminiz varsa, daha düşük oranlardan faydalanıyorsunuz.

Oksijen Hesap, yüksek faize ilave olarak +2 adını verdikleri bir uygulama ile ücretsiz sinema bileti ve bankacılık işlemlerini ücretsiz yapma fırsatı sunuyor. Oksijen Hesap ücretsiz sinema bileti uygulamasından faydalanabilmek için ise sunulan şart pek makul görünmüyor açıkcası. Odea Bank banka kartınız ile her ay 2 bin liralık işlem yaptığınız takdirde size 2 sinema bileti hediye ediliyor. Bankacılık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma şartı ise yine 2 arkadaşınızı Oksijen Hesap sahibi yapmanıza bağlanmış. Yani, 2 arkadaşınızı daha Odea Bank’a getirir ve Oksijen Hesap sahibi yaparsanız, EFT-Havale ücreti ödemeyecek, ayrıca hesap işletim ücretinden de muaf olacaksınız.

Oksijen Hesap Odea Bank’ın yüksek faiz oranı vererek yeni müşteri kazanma yönünde attığı bir adım olsa da, hem yalnızca 50 bin lira ile sınırlanmış olması, hem de ücretsiz bankacılık hizmetlerinden faydalanmak veya 2 sinema bileti kazanmak için bile bir sürü şart sunmasıyla, çok başarılı olacak bir ürüne benzemiyor. Oksijen Hesap ekşi sözlük başlığının şu ana kadar açılmamış olması ve Donanım Haber forumunda ise olumsuz yorumların çoğunluğundan anlıyoruz ki, bu haliyle tüketicileri pek etkileyebilmiş bir ürün değil.

Odea Bank Oksijen Hesap ürününe ilişkin olarak yapılan en güzel yatırım ise reklam olmuştur. 2016 Eylül ayında yayınlanmaya başlayan ve yukarıda görebileceğiniz Oksijen Hesap reklamında, diğer bankaların hoşgeldin faizi uygulamaları ile dalga geçilmiş, Hoşgeldin Faizi bittiğinde Naber Nasıl Gidiyor Faizi başladığı, o bitinde İş Güç Nasıl Faizi verildiğini, ondan sonra da %13 ”verin elinizi öpeyim teyzeciğim faizi” başladığı söyleniyor. Kısaca, Oksijen Hesap ile yalnızca hesap açılışını müteakip eden ay için değil sürekli yüksek faiz verileceği söyleniyor. İzleyip görelim…

Leave a Reply

Your email address will not be published.