VakıfBank PTT Emekli Kredi Kampanyası

Gün geçmiyor ki bankalar, emeklilere yönelik yeni bir kampanya başlatmasın. Sayıları 10 milyonu bulan emeklileri müşterileri yapabilmek için, bankalar önce emekli maaşı taşıma kampanyaları başlattılar ve şimdi de sırada emeklilere kredi kampanyaları var. ING Bank’ın emekli maaşını taşıdıktan sonra kredi kullanan müşterilerine 3 altın vermeye başlamasından sonra, diğer bankalardan da emeklilere yönelik kredi kampanyaları gelmeye devam ediyor.

Merkez Bankası’nın faiz artırımı ve BDDK’nın kredi kartı ve tüketici kredilerine yönelik aldığı önlemler sonrasında, 2014 yılında Türk Bankacılık Sektörü’nde özellikle tüketici kredilerinin artış hızında yavaşlama bekleniyor. Bankalar da kredi büyümesinde hız kesmemek adına, kendilerine yeni hedef kitleler seçiyorlar. Bu yıl bankaların gözdesi emekliler.

VakıfBank PTT işbirliği ile gerçekleşen emekli kredi kampanyası ile, maaşını PTT’den alan emekliler, 20 bin TL’ye ve 36 aya varan vadelerle VakıfBank’tan kredilerini kullanabilecekler.

VakıfBank emekli kredisi kampanyası başvurusu için PTT şubelerinde yer alan kredi başvuru formlarını doldurmak gerekiyor. VakıfBank emekli kredi başvurunuzu PTT’ye yaptıktan sonra, kredinizi yine PTT aracılığıyla kullanabiliyorsunuz.

VakıfBank PTT emekli kredi kampanyasının detayları ise şöyle;

  • 20.000.-TL’ye kadar limit,
  • 36 aya varan vade seçenekleri,
  • Kredi tahsis ücreti yok.

VakıfBank PTT emekli kredisi yaş sınırı ise 80. Maalesef 80 yaşın üzerinde olan müşteriler VakıfBank emekli kredisine başvuramıyorlar. Bununla beraber, kredi vade yılı ve yaş toplamının da 80’i geçmemesi gerekiyor. Söz gelimi emekli maaşını PTT’den alan 78 yaşındaki bir emekli amcamız, kredisini en fazla 2 yıl vade ile çekebiliyor.

VakıfBank PTT kredisinin örnek ödeme tablosu ise şu şekilde:

örnek ödeme tablosu

PTT emekli kredisi VakıfBank’ın yanı sıra, Aktif Bank, DenizBank ve ING Bank aracılığıyla da kullanılabiliyor.

2014 Nisan ayı itibarıyla

DenizBank PTT kredisinin oranı %1.38;

ING Bank PTT kredisinin oranı ise %1.49;

VakıfBank PTT kredisinin oranı ise %1.42;

Aktif Bank PTT kredisinin oranı %1.55.

Şu an PTT emekli kredileri arasında en avantajlısı DenizBank PTT kredisi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.