Western Union Haftasonu Açık Şubeler

Yurtdışından Türkiye’ye para gönderme işlemi için veya Türkiye’den yurtdışına para transferi için en çok tercih edilen şirketlerden biri olan Western Union haftasonu çalışıyor mu? Western Union cumartesi açık olan şubeleri var mı? Westrn Union pazar günü açık mı?

Western Union’ın ülkemizdeki acente sayısı 10 binin üzerinde. Başlıca büyük bankaların yanı sıra, PTT şuebeleri ve BPN acenteleriyle de çalışan Western Union’ın haftasonu açık şubelerini öğrenmek için öncelikle hangi bankalar ile çalıştığına bakalım.

Western Union Türkiye’de Akbank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Finansbank, Akbank, alBaraka, Fibabanka, Burgan Bank, Anadolubank, ING Bank, Şekerbank ve Türkiye Finans ile çalışmakta. Yani bu bankaların şubeleri aynı zamanda Western Union acentesi olarak da hizmet vermektedir. Bankalara ilave olarak PTT‘nin bütün şubelerinden de Western Union ile para alıp, gönderme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Banka ve PTT şubelerine ilave olarak bir diğer acente ağı da BPN‘dir. BPN, ödeme kuruluşu lisansına sahip bir şirkettir ve genel olarak perakendeciler üzerinden Western Union’a acente hizmeti verir. Bu ne demek derseniz? Örneğin bir kuyumcu da Western Union acentesi olarak hizmet verebilir. Dolayısıyla, cumartesi açık Western Union bayiilerinin sayısı da artmış oluyor.

Western Union Haftasonu Açık Şubeler

BPN haftasonu açık Western Union şubelerine örnek vermek gerekirse Bursa’daki Furpa Marketleri‘nin bütün şubeleri aynı zamanda Western Union acentesi olarak da hizmet veriyor. Dolayısıyla hafta sonu Western Union ile para göndermek veya para almak isterseniz BPN acentelerini de kullanabilirsiniz.

Western Uniom cumartesi açık şubeler hangileri?

Westen Union Türkiye acente yapısına ilişkin bilgiler verdikten sonra, cumartesi açık Western Union şubelerine bakarsak, 100’lerce açık şube bulunduğunu söyleyebiliriz. Cumartesi açık bankalar aynı zamanda birer Western Union acentesi olduğu için cumartesi açık Western Union şubesi olarak da hizmet veriyor. Peki Cumartesi açık bankalar hangileri? Alışveriş merkezi içerisindeki bankalar cumartesi günleri de hizmet vermektedir. Dolayısıyla, cumartesi günü Western Union ile para göndermek veya para almak istediğinizde herhangi bir alış veriş merkezine gidip, banka şubesi vasıtasıyla ödemenizi teslim alabilirsiniz. Bankaların yanı sıra, cumartesi açık PTT şubelerinde de Western Union işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bankalara ve PTT şubelerine ilave olarak, cumartesi açık Western Union şubelerine BPN şubelerini de gösterebiliriz. BPN şubelerinin bir çoğu esnaf olduğu için cumartesi günleri de açık olacaktır. Western Union işlemlerinizi bu şubeler vasıstası ile de halledebilirsiniz.

Western Union pazar günü çalışır mı?

Western Union ile pazar veya tatil günlerinde para alım gönderme işlemi yapmak için de alışveriş merkezlerindeki banka şubelerini tercih edebilir veya BPN şubeleri aracılığıyla alışveriş merkezi dışında pazar günü de açık olan esnaflar vasıtasıyla Western Union para alma veya para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Western Union haftasonu çalışan acenteleri ile ilgili sorularınız varsa aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Comments
 1. Funda

  Haftasonu acik BPN subelerini nereden gorebiliriz acaba?

 2. Didem

  Merhaba bana para göndermesi gereken kişi suan ankarada oldugunu iletti yabancı bir bankada hesabı varmıs benn ıstanbuldayım. Bana ankaradan istanbula wweester unııon aracılığı ıle para gonderebıılıyormuu hafta sonu wesr unııon subesi acıklı ankarada

  • Can Balkan

   Merhaba,
   Evet gönderebilir. Ankara’da da açık WU şubeleri var.

 3. İsmail

  Vestern union temsilciliklerinin merter moda işletmesinden dolar alacağımı söyleyince sabah 10da saat öğleden sonra 14te gelip alabilirsiniz neden

 4. İsmail

  Adıma yatırılan ödemeyi neden istediğim saatte ve anlaşmalı olduğunuz yerlerden alamıyoruz merterdeki garanti bank sistem yok dedi akbank param yok moda işmerkezindeki merterdeki para yok saat 14ten sonra benim param saat 10da ihtiyacım var bu sizin keyfinize göremi bu nasıl bir hizmet anlayışı

Leave a Reply

Your email address will not be published.