32 günlük en yüksek faiz veren banka

2 yıllık tahvil faizinin %20’yi geçtiği, oların tekrardan 4.90 seviyelerini zorladığı, euronun 5.70’i aştığı, Borsa’nın günü %5 ile kapattığı bir ortamda, riskten uzak durmayı seven tasarruf sahipleri birikimlerini mevduatta değerlendirmek istiyorlar. Biz de bu yazımızda, bankaların vadeli faiz oranlarını karşılaştırarak 32 günlük en iyi faiz veren bankayı okuyucularımızla paylaşacağız.

En fazla faiz veren banka karşılaştırması yaparken, bankaların internet sitelerinde açıklamış oldukları faizleri dikkate aldık. Geçtiğimiz haftalarda sitemizde yayınladığımız ve çeşitli vade dilimleri için en yüksek faiz veren bankaları araştırdığımız yazımızda da belirttiğimiz üzere, bankalar liste fiyatlarından daha farklı oranlarda faiz verebilirler. Özellikle hatırlı müşteriyseniz veya birikiminiz yüksekse burada belirtilen oranlardan faha yükseğini alacağınızı garanti edebiliriz.

Mevduata En Yüksek Faiz Veren Bankalar Eylül 2018

Bu yazımızda 32 günlük en yüksek faiz veren bankayı araştırırken iki farklı listeyi sizlerle buluşturacağız. Bunlardan ilki bankaların açıklamış oldukları listelerden derlemiş olduğumuz faiz oranları olacak. İkinci tabloda ise mevduat yatırımcılarının doğrudan şubeden aldıkları en iyi faiz oranlarını sizlerin bilgilerine sunacağız. İlave olarak sizin de şubelerinizden aldığınız daha yüksek oranlar olursa bizlerle ve diğer okuyucularımızla yazının altında yer alan yorum bölümü aracılığıyla paylaşmanızı rica ederiz.

Bugün itibarıyla bankaların 100 bin lira ve 32 günlük mevduat için en yüksek faiz sıralaması aşağıdaki gibidir.

Banka Yıllık Faiz Oranı Net Getiri Toplam Kazanç
Fibabanka Kiraz Hesap % 17.50 1,312 TL 101,312 TL
ING Bank Turuncu Ekstra % 17.50 1,312 TL 101,312 TL
CEPTETEB % 16.50 1,230 TL 101,230 TL
Enpara % 16.25 1,211 TL 101,211 TL
Vakıfbank E-vadeli Mevduat % 16.10 1,200 TL 101,200 TL

32 günlük en iyi faiz veren bankaları internet sitelerindeki oranlara göre sıraladığımızda yukarda gösterilen tabloya ulaşıyoruz. Buna göre en yüksek faiz veren banka Kiraz Hesap  ürünü ile Fibabanka olurken, Fibabanka’yı ING Bank’ın Turuncu Hesabı takip ediyor. Üçüncü sıradaysa TEB’in dijital bankacılık platformu CEPTETEB bulunuyor. Enpara %16.25 faiz oranı ile en yüksek faiz veren bankalar sıralamasında 4. sırada yer alırken, Vakıfbank’ın E-vadeli mevduat ürünü ise sıralamanın 5. sırasında bulunmakta.

En çok faiz veren bankayı internetten araştırırsanız 2018 yılı Temmuz ayı için yukardakine benzer bir tabloya ulaşacaksınız ve belki de normalde almanız gereken %2 ilave faiz fırsatını kaçırmış olacaksınız. Nasıl mı?

Bankalar zaman zaman duyurdukları liste faiz oranlarından daha fazlasını verirler. Hatta aynı bankanın farklı şubeleri farklı faiz oranları verebiliyor. Siz değerli okuyucularımız gibi en iyi faiz oranını arayan diğer yatırımcılar da çeşitli banka şubeleri ile görüşüp, aşağıda göreceğiniz oranlara ulaşmış durumdalar.

Banka Faiz Oranı Açıklama
Anadolu Bank % 19.35 100 bin lira – Şube
Odeabank % 19.00 100 bin lira – Şube Hoşgeldin
Burgan Bank % 19.00 100 bin lira – Şube Hoşgeldin
ICBC Bank % 19.00 3 ay Hoşgeldin
TEB % 19.00 100 bin lira – Şube
Vakıfbank % 19.00 250 bin lira – Özel Bankacılık Şube
Finansbank % 18.80 Tarabya Şube
Denizbank % 18.75 200 bin lira – Şube
Halkbank % 18.50 250 bin lira – Şube
T-Bank % 18.00 Şube

Bankaların liste oranı olarak açıkladıkları faiz oranlarını sıralayıp en iyi faiz oranını bulmaya çalıştığımızda ulaşabildiğimiz en yüksek oran Fibabanka’nın Kiraz Hesap isimli ürünü ile sunduğu %17.50 faiz olurken, yatırımcıların bire bir şubeden aldıkları oranları karşılaştırdığımızda bulduğumuz oran %19.35 oluyor.

En iyi faiz veren bankayı araştırırken muhakkak civardaki banka şubelerine girin ve bir müşteri temsilcisi ile konuşun. Birikim tutarınızı ve istediğiniz vadeyi müşteri temsilcisine ilettikten sonra o sırada bankanın veya şubenin ihtiyacına göre olabildiğince yüksek bir faiz almanız ihtimal dahilindedir.

Yıllık enflasyonun %15’i geçtiği bir ekonomik ortamda, her tasarruf sahibi birikimlerini enflasyonun değer kaybına karşı korumak istiyor. Dolayısıyla da en fazla faiz veren bankayı arıyor. Biz de bu yazımızda sizlere 32 günlük en iyi faiz veren bankayı göstermeye çalıştık. Eğer sizlerin de bizlere veya diğer okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir faiz oranı varsa, aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Comments
 1. Eolmez

  Merhaba, orta vadede (1-3 yıl) vadeli mevduat BES’e göre daha avantajlı gibi bir izlenim edindim, sizce de doğru mu? Teşekkürler.

  • Can Balkan

   Merhaba,
   3 yıla kadar olan yatırımlarda kesinlikle mevduat daha avatanjlı. (Şans eseri yakalayabileceğiniz bir fonun vereceği yüksek getiriyi istatistik dışı bırakıyorum. Ortalama için konuşuyorum.) BES uzun vadeli (10 yıl ve üzeri) yatırımlar için cazip. İlave olarak sıkı gözetim gerekiyor. Mevduat ile BES farklı klasmanda yatırım araçları. BES ile ilgili 5,5 yıl önce yazdığım yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   https://paranya.com/bireysel-emeklilik-sisteminin-faydalari/

Leave a Reply

Your email address will not be published.