CepteTEB nedir?

Dünya’daki trende paralel olarak Türkiye’de de her geçen gün dijital bankacılık uygulamalarına bir yenisi ekleniyor. Ülkemizde enpara‘nın başlatmış olduğu akımı, Yapı Kredi Nuvo, iGaranti, DijitalDeniz ve mutluparam.com‘dan sonra CepteTEB takip ediyor. 2015 yılında uygulamaya konulan CepteTEB, enpara kadar olmasa da bir müşteri kitlesi yaratmış durumda.

Peki CepteTEB nedir?

CepteTEB, kendi tanımlarıyla ”dijital bankacılığın en yeni halidir.” CepteTEB ile şubeye ihtiyacınız kalmadan bütün bankacılık işlemlerinin internet üzerinden halledilmesi amaçlanır. Bu haliyle teknoloji ile haşır neşir müşterileri etkilemeyi amaçlayan CepteTEB, müşterileri fiziksel şubelerinden uzak tuttuğu için, CepteTEB müşterilerine masraf yansıtmaz. Yani, CepteTEB ile hesap işletim ücreti ödemez, EFT ve Havale‘leri ücretsiz yapabilirsiniz. Aynı zamanda, yüksek mevduat faizinin de keyfini çıkarırsınız.

CepteTEB başvurusu nasıl yapılır?

CepteTEB’li olmak için CepteTEB internet sitesinden veya mobil uygulaması üzerinden başvurunuzu yapabilir, vereceğiniz adrese gelecek banka görevlisi ile sözleşmenizi imzalayıp kartınızı adresinizden teslim alabilirsiniz. Ayrıca CepteTEB başvurusundan sonra, sizlere powerbank hediye ediyor. CepteTEB başvurusu yapmak ve CepteTEB başvuru sorgulamak için burayı tıklayabilirsiniz.

CepteTEB ile hangi bankacılık hizmetlerini alabilirim?

CepteTEB, normal bir bankanın internet sitesinden hata şubesinden alabileceğinizin hizmetlerin bir çoğunu sizlere sunmaktadır. CepteTEB hesap ile mevduatınıza günlük faiz vererek, hergün kazanmanızı sağlar. Dilerseniz, piyasa koşullarına göre daha yüksek faiz oranları ile vadeli hesap açabilirsiniz. Mevduat ürünlerine ilave olarak, CepteTEB hisse senedi işlemlerini de binde 2 komisyon ile yapmanıza olanak sağlar. Son olarak CepteTEB kredili mevduat hesabı, kredi ve kredi kartı ürünlerini de sunar. Bu haliyle, bireysel bir müşterinin şubede bulabileceği hizmetlerin neredeyse tamamı CepteTEB’de sunulmuştur. CepteTEB kredi kartına başvuran ilk 50 bin kişiye de, kart kullanım ücreti almama garantisi veriyor.

CepteTEB kampanyaları nelerdir?

CepteTEB, diğer dijital bankacılık uygulamalarının yaptığı gibi, müşterilerini etkileyebilmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Güncel CepteTEB kampanyalarından bazıları şunlar:

CepteTEB Yemeksepeti Kampanyası – 2017 yılı Şubat ayına kadar CepteTEB kredi kartıyla yemeksepeti üzerinden verilen siparişlerde, sipariş tutarının %20’si -30 lira ile sınırlı olmak kaydıyla- kredi kartına iade ediliyor.

CepteTEB Markafoni Kampanyası – 30 Kasım’a kadar devam edecek kampanyayla, CepteTEB kredi kartıyla Markafoni’den yapılan alışverişlerin %20’si -30 lira ile sınırlı olmak kaydıyla- iade ediliyor.

CepteTEB Sinema Kampanyası – 1 Ekim’e kadar CepteTEB kredi kartı ile Cinemapink’ten alacağınız sineme biletleri öğrenci bileti fiyatına

CepteTEB avantajları nelerdir?

CepteTEB”in en büyük avantajı hesap işletim ve EFT ücretlerinin olmamasıdır. Bunun yanı sıra, diğer dijital bankacılık platformlarından farklı olarak, hisse senedi işlemleri de dahil daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olması da CepteTEB’e avantaj sağlayan unsurlardır.

Hesap işletim ücreti alınmaması, mevduata piyasadan daha yüksek faiz verilmesi ve geniş ürün yelpazesinin yanısıra CepteTEB’in bir diğer avantajı da kampanyalarıdır. Ekşisözlük, donanımhaber gibi forumlarda CepteTEB müşterilerinin bir çoğunun CepteTEB’i sunduğu kampanyalar dolayısıyla kullanmaya eğilimli olduklarını belirtmişlerdir. Dolayısıyla, CepteTEB kampanya sundukça, müşteri sayısı da artacaktır.

CepteTEB gibi ürünlerin çoğalması, rekabeti artıracağı için tüketicilerin faydasına olacaktır. Enpara, Nuvo ve iGaranti gibi emsallerinin yanına CepteTEB’in eklenmesi tüketicilerin lehinedir. Teknoloji kullanımının yaygınlaşması ve hayatında şubeye dahi gitmemiş bir genç nesilin bankacılık hizmetlerinden faydalanmaya başlayacak olmasıyla, ilerleyen yıllarda benzer ürünleri daha da kişiselleştirilmiş şekilde daha sık göreceğiz.

CepteTEB ile ilgili yorum, görüş ve sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede CepteTEB yorumlarınız cevaplanacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.